Повідомлення «Сучасні засоби антивірусного захисту»







Більшість сучасного програмного забезпечення антивірусної дії цілком справляється з усіма загрозами та повністю вдовольняє своїх прихильників, тому доцільно розглянути загальні рекомендації використання сучасного захисту від вірусів різного характеру.

Бажано використовувати антивіруси відомих розробників (які не є «зламаними» сторонніми особами, в ідеалі необхідно купити антивірусне ПО на сайті розробника та звідти ж завантажити інсталятор). Якщо такої можливості немає, то можна завантажувати безкоштовні (триальні — 30-добові) версії повних пакетів, але уважно відстежувати термін закінчення безкоштовного користування, щоб не залишати систему без «нагляду». Обов’язково потрібно перед встановленням антивірусу прочитати системні вимоги, щоб завантажити підхожий, конкретно для свого ПК. Оскільки несумісність ПО з системою може призвести до «зависання» системи або взагалі антивірус не встановиться.

Потрібно пам’ятати (перевіряти перелік функцій свого антивірусу), що антивірус сам по собі не захищає від мереживних зловмисників, або ці функції у нього обмежені. Для того щоб забезпечити подібний рід захисту призначені фаєрволи. Тобто при активному користуванні мережею необхідно, окрім антивірусу, встановити ще і сумісний з ним фаєрвол. Часто з різноманіття антивірусного ПО користувачі обирають сумісний оптимальний варіант захисту — InternetSecurity (поєднує в собі функції антивірусу, фаєрволу та додаткових налаштувань за потребою користувача). Доречним є також зауваження, що не рекомендується встановлювати на один ПК різні антивіруси (навіть якщо вдалось це зробити). Скоріш за все вони будуть заважати один одному, відстежуючи паралельні процеси. Окрім збоїв, гальмування роботи це нічого не дасть. Разом з тим, рекомендується інколи перевіряти систему будь-якою антивірусною утилітою (наприклад портативною), відмінною від встановленої на ПК. Але при цьому основний антивірус перед завантаженням «додаткового» слід відключити.

До основних порад по експлуатації антивірусного ПО слід віднести такі пункти: 1) антивірус, як і майже будь-яке інше ПО, може налаштовуватися під конкретні потреби користувача. Важливим чинником-є той факт що, якщо користувач незнайомий з принципами роботи ПО і антивірус зокрема, то слід залишити налаштування за замовченням, або скористатися рекомендаціями з сайту розробника. Потрібно звертати увагу на поради захисту (якщо немає впевненості щодо сайту, який ви намагаєтесь відкрити попри попередження антивірусу, краще знайти потрібну інформацію на іншому сайті); 2) якщо антивірус попереджає, що певна програма є потенційно небезпечною, потрібно пошукати інформацію про даний продукт (в більшості випадків знаходиться пояснення такого повідомлення та сама причина, з якої антивірус так реагує) і вже потім приймати рішення — встановлювати чи ні.

Фаєрвол (від «firewall» — протипожежна стіна, синонімом е брандмауер або міжмережевий екран є бар’єром, який оберігає ПК від хакерів, шкідливих програм та інших зовнішніх деструктивних дій, які намагаються нашкодити користувачам каналами мережі. Фаєрволи контролюють порти, за допомогою яких комп’ютер підключається до мережі, блокують будь-яку підозрілу діяльність.