9.1. Персональне навчальне середовище. Використання хмарних сервісів для зберігання даних1. Що таке персональне навчальне середовище? Для чого воно створюється?

Персональне навчальне середовище - це набір інструментів і сервісів, використання яких забезпечує конкретному користувачу досягнення власних освітніх цілей.

2. Як соціальні мережі можна використовувати для свого навчання?

Соціальну мережу facebook, та сервіси Google.

3. Що таке хмарні технології? Які переваги в їх використанні?

Хмарні технології — це інформаційно-комунікаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних. Переваги: вони працюють без встановлення на локальні комп’ютери, забезпечують збереження та доступ до особистих файлів, дозволяють використовувати хмарні технології на різних гаджетах.

4. Які сервіси належать до хмарних? У чому їхня сутність?

Компанії, які надають послуги у використанні хмарних сервісів — Googie, Microsoft, Amazon, Verizon.

5. Які можливості надає користувачу хмарне сховище Google Диск? Які операції над файлами можна виконувати?

Google Диск може зберігати файли та надавати доступ до них іншим користувачам в Інтернеті. Можна зберігати текстові документи, фотографії, музику, відео та інші файли. Можна встановлювати різні рівні доступу - на редагування, коментування чи перегляд.

6. Файли яких типів можна завантажувати на Google Диск?

Текстові фотографії, музику, відео та інші.

7. Що таке віртуальний офіс? Яке його призначення?

Віртуальний офіс — це ресурс, призначений для людей, що живуть в різних країнах, також працюють в різних організаціях. За допомогою нього вони можуть спільно брати участь у розробці будь-якого проекту або декількох проектів. Головні переваги віртуального офісу — це мобільність, контроль, єдиний робочий простір, безпека, простота доступу, збереження даних та, безсумнівно, висока фінансова ефективність.

8. У чому сутність спільного використання документів? Які рівні доступу можуть отримувати користувачі за спільного використання документів?

Робота зі спільним використанням даних відбувається в реальному часі, тобто якщо один з користувачів змінює вміст документа, то всі зміни одразу ж показуватися та у вікні інших користувачів. З одним і тим же файлом одночасно може працювати до 200 осіб, яких автор документа запросив до спільної роботи.

9. Які є способи встановлення доступу до документів на Google Диск? Чим вони відрізняються?

Можна встановлювати різні рівні доступу - редагування, коментування, перегляд.

10. Що таке синхронізація даних? Для чого її виконують?

Синхронізацією даних називають спеціальну програму - агент, яка відслідковує в автоматичному режимі файли, які змінились, і за вибором відповідної команди буде змінювати старі версії на більш нові на тих носіях даних, які вкаже користувач.