Джек Лондон. Жага до життя







Випробування героїв оповідання «Жага до життя» починаються з перших рядків твору. Які з випробувань були найскладнішими?

Найбільш випробувальним, безумовно, виявилося віднайти внутрішній резерв сил, щоб продовжувати рух уперед, попри фізичні ушкодження, гострий голод та усвідомлення того, що можливість виживання є надзвичайно низькою. Це прагнення до життя, яку описує автор, і є справжньою "жагою до життя".

1. Розкажіть про поневіряння одного з персонажів твору (за вибором) від його імені

Ось я йду по цій безкрайній засніженій пустелі вже незліченну кількість днів. Ноги ледь пересуваються від виснаження, але я примушую себе робити ще один крок, а потім ще один. Голод нестерпно крутить нутрощі, холод пронизує до кісток, але найбільший біль приносять переломи - кожен порух віддається різкими уколами. Іноді здається, що все це сон, страшний сон, з якого я ось-ось прокинусь. Але ні, це жорстока реальність, в якій доводиться виживати. І я йду, бо єдиний вибір для мене зараз - рухатись або померти на цій крижаній пустелі. Я вірю, що виживу, я відчуваю, що порятунок вже близько.

2. Небезпеки, які траплялися на шляху героїв оповідання. Як вони їх долали?

Герої зіткнулися з такими небезпеками:

  • Голод
  • Холод
  • Напади хижих звірів
  • Небезпечні ділянки ландшафту

Щоб долати ці небезпеки, герої не мали іншого вибору окрім як продовжувати рухатися вперед та боротися за виживання до останнього. Навіть коли загроза йшла не від звірів, це була справжня битва за життя.

3. Моральна оцінка вчинків персонажів.

Не можна засуджувати героя за те, що він не допоміг іншому. В таких екстремальних умовах кожен покладався тільки на себе. Але з точки зору звичайної людини це виглядає як жорстокість та байдужість до страждань інших. Хоча герой по-своєму співпереживав.

4. Опис одного з краєвидів.

"Він перевів погляд на південь - десь там, за оцими похмурими горбами простягалось Велике Ведмеже озеро; в тім краї Полярне коло застережно накреслило свій кордон по канадській Безплідній Землі. Потік, серед якого він стоїть, — це притока річки Копермайн, що тече на північ і впадає в Льодовитий океан у затоці Коронації. Йому не доводилось там бувати, але він одного разу бачив ті місця на карті Компанії Гудзонової затоки.”

5. Проблеми, порушені автором в оповіданні. Чи актуальні вони?

Однією з основних проблем, порушених у творі, є проблема людської волі до життя та виживання за екстремальних умов. Це безперечно актуально і для нашого часу, адже в житті трапляються скрутні ситуації, коли потрібно проявляти мужність та незламність.

6. Що втратив і набув головний герой?

Герой втратив здоров’я, час і напарника. Водночас він набув досвіду виживання в екстремальних умовах, життєвої стійкості та вміння долати неймовірні труднощі.

7. Справжній товариш — це той, хто...

...не залишить тебе в біді, навіть якщо й сам ризикує.

8. Лист перед подорожжю

Мила дружино! Я їду шукати щастя в Канаді, де течуть ріки золота. Хоч там небезпечно, але я добре екіпірований. Мій напарник — надійна людина. Скоро повернуся до тебе багатим!

9. За допомогою інтернету знайдіть зображення та зберіть інформацію про представників фауни, яких зустрів на своєму шляху головний герой. Підготуйте презентацію. Які тварини були небезпечними для нього? Чому?

Ось кілька тварин, згаданих у творі, які становили небезпеку для головного героя:

  1. Вовк. Це хижий звір, який полює на оленів, зайців та інших тварин. У творі фігурує хворий голодний вовк, який переслідує героя, чекаючи, коли той загине, щоб поживитися його тілом.
  2. Бурий ведмідь. Великий агресивний звір, який полює в тайзі. Становив загрозу для беззбройного й виснаженого героя.
  3. Росомаха. Хижак, який нападає зненацька. У творі лише згадується, але також становить потенційну небезпеку.

12. Підготуйте проєкт на тему «Що має вміти людина, щоб вижити далеко від цивілізації?»

Ось план проєкту на тему виживання в дикій природі:

Назва: «Мистецтво виживання: як не загинути в дикій природі»

Мета: навчитися основ виживання в екстремальних умовах далеко від цивілізації.

Завдання:

  • Дізнатися, як орієнтуватися на місцевості за допомогою карти, компаса та природних орієнтирів
  • Навчитися розпалювати багаття в складних погодних умовах
  • Опанувати способи добування їжі та води
  • Дізнатися, як будувати тимчасове житло, ловити рибу, полювати
  • Вивчити правила надання першої медичної допомоги

Практична частина:

  • Тренування на місцевості з відпрацюванням навичок орієнтування, розведення багаття, будівництва укриття
  • Майстер-класи з надання домедичної допомоги, пошуку їжі та води

Результат: учасники проєкту набудуть життєво важливих навичок, які стануть у пригоді в екстремальних ситуаціях далеко від цивілізації.

14. Тлумачення понять

  • Мужність - здатність долати труднощі, проявляти стійкість.
  • Товариськість - підтримка інших, готовність допомогти.
  • Жага до життя - сильне прагнення вижити за будь-яку ціну.