Твори скорочено


Ромео і Джульєтта скорочено

У стародавньому місті Верона жили дві багаті родини: Монтеккі, а також Капулетті. Протягом багатьох років вони були у ворожнечі один з одним, в цих нещадних зіткненнях було вбито кілька хлопців. Правитель Верони, принц Ескал, щоб це все припинити, надав доручення про смертну кару тим хто порушує перемир'я сім'ї. І все ж сутички тривали.

Єдина дитина Монтеккі, Ромео, любив Розалінд і тому шукав розради у самоті. Його друг Меркуціо, а також родич Бенволіо прийняли рішення розважити його, а також вмовили його дістатися до балу, який Капулетті щорічно проводив для своїх родичів, а також близьких друзів. Враховуючи, що це маскарадний бал, під масками було важко розпізнати обличчя трьох друзів.

"Майстер корабля" скорочено Ю.Яновський

“Майстер корабля” скорочено за 15-20 хвилин, що займе читання ви можете згадати сюжет і композицію твору.
1. Оповідач – чоловік 70-и років. Йому тільки й лишаються що спогади. Тому він вирішив писати не роман якийсь, а саме мемуари. Читачу важко не загубитися в оповіданні – воно не в хронологічному порядку, а в такому яким його згадає мозок.
Він – То-Ма-Кі – Товариш Майстер Кіно. Це високе звання для кінематографіста. Він починав в кінематографі ще молодим, разом зі своїми друзями й вони робили перші кроки в кіномистецтві. Зараз він дивиться фільм “Біла пустеля” і радіє тому, чого досягнув кінематограф.