Контрольні запитання до розділу 2







1. Які числа називаються натуральними?

Натуральні числа – це числа, якими користуються при лічбі: один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, десять, одинадцять, дванадцять і так далі.

2. Назвіть найменше натуральне число. Чи існує найбільше натуральне число?

Найбільшого натурального числа не існує.

4. Чому нашу систему числення називають десятковою?

У звичній нам системі числення для запису чисел використовуються десять різних знаків (цифри 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 і 9). Тому її називають десятковою системою числення.

3. Поясніть відмінності між цифрою і числом.

Цифри — це одиниці рахунку від 0 до 9, решта — числа.
Числа складаються з цифр.
Цифри є знаками, а кожне число — це кількісна абстракція.

5. У чому суть позиційного запису чисел?

Позиційна система числення – система числення, в якій значення кожної цифри залежить від місця в послідовності цифр у записі числа.
Для позиційних систем числення характерні наочність зображення чисел і відносна простота виконання операцій.

6. Назвіть за порядком зростання чотири класи в записі натуральних чисел.

Запис натурального числа розбивається на групи справа наліво по три цифри в кожній групі.
Кожна з цих груп називається класом, а розміщені вони справа наліво в такому порядку: клас одиниць, клас тисяч, клас мільйонів, клас мільяр¬дів, клас трильйонів і т.

7. Що називають променем? Початком променя?

Точка, що лежить на прямій, ділить пряму на дві частини, кожна з яких називається променем, що виходить із цієї точки. Цю точку називають початком кожного з променів.

8. Що називають відрізком? Кінцями відрізка?

Відрізком називають частину прямої, яка складається з усіх точок цієї прямої, що лежать між двома її точками, разом з цими точками. Ці точки називають кінцями відрізка.

9. Як знайти довжину відрізка, якщо відомі довжини його частин?

Потрібно додати значення та дізнаємося довжину всього відрізка.

10. Як порівнюють два відрізки? Які відрізки називають рівними?

Два відрізки вважаються рівними, якщо вони можуть бути суміщені своїми кінцями. Якщо на даному відрізку взяти дві точки, з яких хоча б одна не збігається з кінцем даного відрізка, то відрізок, обмежений цими точками, називається частиною даного відрізка.

11. Для чого використовують лінійні діаграми?

Лінійна діаграма часто використовується для візуалізації тенденції в даних через інтервали часу — часового ряду — таким чином лінія є хронологічно впорядкованою. У цих випадках вони відомі як графіки біжучої послідовності.

12. Який промінь називають координатним? Як побудувати координатний промінь?

Промінь OE з початком відліку в точці O, на якому вказані одиничний відрізок і напрямок, називають координатним променем. Число, що відповідає точці координатного променя, називається координатою цієї точки.

13. Як знайти розміщення точки на координатному промені за її координатою?

Число, що відповідає точці координатного променя, називається координатою цієї точки.

14. Що називають числовим виразом? Що називають значенням числового виразу?

Числові вирази складаються з чисел і знаків арифметичних дій. Числовий вираз на додавання називається «сума». Числовий вираз на віднімання — «різниця». Ту частину прикладу, де є числа й арифметичні дії у математиці називають числовим виразом, а число з протилежного боку від знака «=» — це значення числового виразу.

15. Що називають числовою рівністю? Що показує числова рівність?

Запис, у якому два числа, або два числових вирази, або числовий вираз і число сполучено знаком рівності, називається числовою рівністю.

16. Що називають числовою нерівністю?Як записують подвійну нерівність?

Запис, у якому два числа, або два числові вирази, або числовий вираз і число сполучено знаком нерівності, називається числовою нерівністю. Наприклад: Нерівності записують за допомогою знаків <, >, ≤, ≥.

17. Поясніть, як порівняти два числа за допомогою координатного променя.

За допомогою координатного променя теж можна порівнювати натуральні числа. Точка, яка на координатному промені знаходиться лівіше від точки з більшою координатою має меншу координату і навпаки. На координатному промені з двох натуральних чисел менше число розташоване лівіше від більшого.

18. Як порівняти багатоцифрові натуральні числа?

Якщо два багатоцифрові числа мають однакову кількість цифр, то із двох натуральних чисел більшим є те, у якого більша перша (при читанні зліва направо) з неоднакових цифр.

19. Що називають кутом? Як позначають кути? У яких одиницях вимірюють кути?

Традиційно кути вимірюють у кутових градусах, мінутах і секундах. При цьому розгорнутий кут ділиться на 180 градусів, кожен із градусів ділиться на 60 мінут, кожна з мінут на 60 секунд. Градуси позначаються значком °, наприклад, 37°, мінути штрихами, а секунди подвійними штрихами.

21. Як побудувати кут заданої градусної міри?

Щоб побудувати кут заданої градусної міри, треба: — на прямій відмітити точку вершини кута і позначити її буквою (Д)*.

20. Для чого слугує транспортир? Поясніть, як виміряти кут за допомогою транспортира.

Досить прикласти центр транспортира до точки -вершині кута. Центр транспортира - це маленька точка під дугою на прямій лінії. У ньому часто роблять невеликий отвір, щоб було зручно накладати його на вершину кута.Отже, докладаємо центр до вершини, поєднуємопряму лінію транспортира з однієї зі сторін кута - вони повинні точно збігатися. Потім дивимося, де перетинає транспортир друга сторона кута.

22. Які види кутів ви знаєте?

Кут називається прямим, якщо він дорівнює 90° (мал. 1); гострим, якщо він менше 90° (мал. 2); тупим, якщо він більше 90°, але менше 180° .

23. Які кути називають рівними?

Рівні кути мають рівні градусні міри і навпаки: якщо кути мають рівні градусні міри, то кути рівні.

24. Як знайти градусну міру кута, якщо відомі градусні міри його частин?

Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами.