Всеволод Нестайко. Чарівний талісман - відповіді (сторінка 260)







1. На честь Александра Македонського хлопці називали

Г курінь

2. Село, у якому відбуваються події повісті «Чарівний талісман», має назву

А Гарбузяни

3. Установіть відповідність

1-Б, 2-А, 3-В

4. Назвіть головних героїв повісті Нестайка «Чарівний талісман». Коротко охарактеризуйте кожного з них.

Сашко Циган був оптиміст, не міг довго думати про погане. Журавель був добрий, примірним хлопцем, не любив сварки і не ображався на кепкування друзів. Марусик був веселим, трошки лякливим та часто допридумував.

5. Доведіть на конкретних прикладах, що події твору відбуваються не в наш час. Коли була написана повість?

Найкрутіша машина це «Москвич», а батьки працювали в - колгоспах. Отже, це період СРСР.

6. Чим відрізняється портрет від портретної деталі? Знайдіть і прочитайте портрет таємничого незнайомця та портретні деталі хлопців. Навіщо автор уводить портретні характеристики до художнього твору?

Портрет - загальний опис зовнішності, портретні деталі особливі дрібнички. «Одягнений він наче по міському, але на голові мав старого солом’яного бриля, потемнілого й обшарпаного, як у діда баштанника. Та головне, звичайно, не бриль. Головне було - голова. Лобата, як у казкового мудреця. Великий ніс. Сиві кошлаті, ніби приклеєні, брови, з-під яких насмішкувато позирають примружені очі і у великий, розтягнутий в усмішці рот.... На таких людей і в натовпі обертаються». Сашко Циган був чорнявий, як і батьки. Журавель - високий, на голови дві вище від друзів. Марусик - так само веснянкуватий як і мама. Ці портретні деталі акцентують на деяких характеристиках хлопців, щоб ми яскравіше уявляли їхній образ.

7. Хто виявив ініціативу втекти з дому? Як поводили себе Сашко Циган і Марусик під час перебування в лісі?

Ініціативу виявив Сашко Циган, запропонувавши Марусику. У лісі вони збирали гриби й відпочивали, а також зустрічались із чарівником.

8. Із чого видно, що хлопці люблять Бровка? Як це їх характеризує?

Бровка вони завжди беруть із собою, вважають його твердим другом. Це значить, що вони люблять тварин, а тому добрими та милосердними людьми.

9. Знайдіть пейзаж на початку першого розділу й прочитайте його. Які деталі свідчать про те, що оповідач захоплюється описаною місцевістю?

Автор описує місцевість Гарбу зяй дуже яскраво, детально. Також використовує пестливі форми слова, що зображує його позитивне ставлення до природи.

10. Коли та чому хлопці образилися на своїх батьків? Як ви прогнозуєте подальший розвиток подій у повісті?

Діти образились на батьків через те, що вони почали ділити Москвича після цього насварили дітей, не послухавши їхньої думки. Я думаю, що далі вони повернуться додому, батьки все розуміють і всі помиряться.

11. Стисло перекажіть шостий розділ повісті.

Зранку Сашко Циган запропонував Марусику втекти з дому, щоб провчити батьків, і той швидко погодився, він повинен носити їжу, тож він так і не кликали, адже ровів хлопців у ліс. Вони зібрали гриби й високий друг пішов додому. Хлопці полягали відпочивати в курінь, а потім чаклун сказав декілька слів Сашку Цигану. Зранку хлопець віддав талісман другу й сказав загадувати бажання.

12. Розкажіть історію походження прізвиська Марусик. Чи давали ви клички собаці, коту або іншій тваринці? Як ви вибирали наймення своїм молодшим друзям?

Через те, що Сашко був трохи боязкий, то тато дав йому дівоче прізвисько. Так, я давав прізвиська тваринам, але не людям, це часто буває невиховано.