Максим Рильский. Відповіді зі сторінок 137-138







1. Установіть відповідність

  • «Дощ» - А Золотий вечірній гість Впав бадьоро, свіжо, дзвінко На закурені будинки...
  • «Осінь-маляр із палітрою пишною...» - В Фарби рожеві, злотисті, червоні, Срібно-блакитне повітря... Ніжні осінні пісні тиходзвонні!

2. Метафору вжито в поетичному рядку

Б «Золотий вечірній гість впав бадьоро, свіжо, дзвінко...»

3. Прикметник, який придумав М. Рильський, ужито як епітет у словосполученні

(В) тиходзвонні пісні.

4. Які ознаки має ліричний твір? Доведіть, що твір «Дощ» ліричний.

Ліричні твори здебільшого написані віршованою мовою, у них не розгортаються події, тобто відсутній сюжет, а виражаються думки, почуття, переживання та очікування людини під впливом певних подій у певних ситуаціях. Твір «Дощ» написаний поетичною мовою, він передає радість від довгоочікуваного дощу, він освіжить природу, має багато прізвиськ, про нього хочеться співати.

5. Чому дощ важливий у природі?

Дощ дуже важливий у природі, бо без нього все висихає і пропадає, і нема хліба. У вірші «Дощ» М. Рильський висловлює своє захоплення цим явищем низкою прикметників і прислівників, які доповнюють створений образ, називаючи землю матір’ю, уособлюючи дощ і землю, щоб їх оживити. Прізвиська — художнє означення. Багато прізвиськ: Благодатний, довгоочікуваний дощ; Дивне світло; Золотий, вечірній гість; Падає весело, свіжо, голосно; Закопчена хата; Голодна околиця; Гаряча скриня; Буйні зелені посіви, білі села.

6. Чим поезія «Осінь-маляр із палітрою пишною.» близька до образотворчого мистецтва?

У ній багато професійних слів малярства: маляр, палітра, кольори, фарби.

8. Як ви розумієте слова Грає цілунками з ним переливними?

Осінній портрет стрункої білявої жінки-художниці з палітрою та пензлями в яскраво-жовто-золотистій сукні, прикрашеній пишними айстрами, квітучими жоржинами та різнокольоровими кленовими вінками.Вона на землі, ширяє над нею, купаючи все в чарівній красі. Чого б вона не торкалася, все починало набувати буйства кольорів: ліс, одягнений у барвисті шати, рожеві, золоті, червоні тішили око. Листя яскраво сяяло на вітерці, і він відчував, що прекрасна осінь посилає йому такі пристрасні поцілунки.

9. Прокоментуйте останні рядки вірша Ніжні осінні тиходзвонні!

На мою думку, рядок вірша "Ніжні осінні пісні тиходзвонні" м’яко нагадує завершальний акорд музичного етюду. Цю змахнув пензликом, і все навколо змінилося. Білява красуня була задоволена своєю роботою, «усміхалася вітру», пробуджена приємним сміхом, тихо дзвенів лісовий дзвіночок, ніжно кружляло в сріблясто-блакитному повітрі рожеве, золотаве й червоне листя. У їхньому шелесті чути, як вібрують струни жіночої літньої павутини. Струнка козуля стрибнула в траву і зупинилася, зачарована мелодією цієї осені. Ласкаво звучала ніжна осіння пісня!

10. 3 чого видно, що М. Рильський у своїх віршах захоплюється природою, її красою?

З його багатьох віршів, що описують природу, наділяє її чудовими прикметниками, відзначає цікаві деталі звичайних явищ, таких як дощ або прихід осені

11. Яких кольорів не вистачає в ілюстрації до вірша «Осінь-маляр із палітрою пишною.»?

На мою думку, не вистачає рожевого та червоного кольорів.

12. Напишіть невеликий роздум на тему «Чому природу треба берегти?» (4-5 речень).

Кожна людина від народження тісно пов'язана з природою. Тому її слід берегти. По-перше, дбайливе ставлення до природи зберігає наше здоров'я. По-друге, влітку корисно купатися в прохолодній і чистій річці. По-третє, кожне зрубане дерево не наповнить наше повітря киснем і не захистить від палючого сонця влітку, тому рубати ліси бездумно не можна. По-четверте, краса природи радує наші очі та заспокоює наш розум і тіло. По-п’яте, довкілля чисте, природа гармонійна, пташки співають і квіти запашні, зерна багато. Тому природу треба берегти.