6.4. Стовпчасті та секторні діаграми







Дайте відповіді на запитання

1. Що таке діаграма

Діаграма - це графічне зображення даних або інформації, яке використовується для візуального представлення взаємозв'язків, порівнянь або трендів. Вони використовуються для зрозумілого та ефективного відображення інформації, спрощення аналізу даних та передачі повідомлення читачам.

2. Які типи діаграм ви створювали в Excel?

У Excel я створював різні типи діаграм, такі як:

  • Лінійні діаграми
  • Кругові діаграми
  • Стовпчасті діаграми

3. Які об’єкти діаграм в Excel ви можете назвати?

Область діаграми; Область побудови; Назва діаграми; Легенда; Вертикальна вісь з підрозділами та її назва; Горизонтальна вісь з підрозділами та її назва; Елемент даних (точка даних); Підписи даних

4. Як створити діаграму?

Щоб створити діаграму в Excel, спочатку необхідно виділити діапазон комірок з даними, на основі яких буде будуватися діаграма. Потім на вкладці "Вставка" в групі "Діаграми" виберіть потрібний тип діаграми і вид діаграми.

5. Які операції редагування можна виконувати над діаграмою?

Після створення діаграми ви можете відредагувати її, видаливши або додавши елементи, змінивши тип або стиль діаграми, перемістивши діаграму на інший аркуш або окремий аркуш та інше.

6. Які операції форматування можна виконувати над об'єктами діаграми?

Форматування діаграми включає зміну зовнішнього вигляду діаграми в цілому, а також окремих об'єктів. Стандартні стилі діаграм можна вибрати на вкладці "Конструктор діаграм" у групі "Стилі діаграм". Використання стилів дозволяє змінити вигляд різних елементів діаграми. Щоб змінити розміри діаграми, виділіть область діаграми і перетягніть одну з маркерів зміни розміру, які знаходяться на її межі.

Обговоріть і зробіть висновки

1. Знайдіть у ваших підручниках наведені секторні й стовпчасті діаграми. Поясніть, чому саме такий вид діаграми було використано для візуалізації даних.

Секторні та стовпчасті діаграми використовуються для візуалізації даних. Коли поглиблено порівнюються різні значення, секторні діаграми демонструють відносне співвідношення частини до цілого. Тому вони часто використовуються для відображення даних, які складають 100%. Стовпчасті діаграми дозволяють порівняти значення між різними категоріями. Наприклад, якщо в підручнику є діаграма, що показує кількість учнів, які отримали різні оцінки, то стовпчаста діаграма буде найкращим вибором, оскільки вона дозволяє легко порівняти кількість учнів у кожній категорії оцінок.

2. Як залежить розмір фігури на діаграмі від значення числа в таблиці? Як це використовується під час аналізу діаграм?

Розмір фігури на діаграмі прямо пропорційний значенню числа в таблиці. Чим більше число, тим більша фігура на діаграмі. Це дуже зручно при аналізі діаграм, оскільки ви можете легко визначити, які значення більші або менші, просто дивлячись на розмір фігур. Наприклад, на стовпчастій діаграмі вищі стовпці відображають більші числа.

3. Про діаграми в табличному процесорі кажуть, що вони динамічні. Поясніть, будь ласка, чому вони динамічні і коли діаграма може бути статичною?

Діаграми в табличному процесорі називають динамічними, оскільки вони автоматично оновлюються, коли змінюються дані в таблиці, на основі якої вони були створені. Це означає, що якщо ви змінюєте число в таблиці, відповідна фігура на діаграмі також зміниться. Діаграма буде статичною, якщо вона була створена вручну або якщо вона була збережена у форматі, який не дозволяє автоматичне оновлення (наприклад, як зображення).

4. Які відомості можна використовувати для створення діаграм? Для чого це може бути корисно? Наведіть приклади.

Аналізуючи діаграми, можна отримати багато корисної інформації. Ви можете визначити найбільші або найменші значення, виявити тенденції або шаблони, порівняти різні набори даних та багато іншого. Діаграми можуть бути використані в різних сферах, включаючи науку, бізнес, освіту та інше. Наприклад, вчитель може використовувати діаграми для візуалізації оцінок учнів, щоб виявити, які теми були найскладнішими для класу. Або бізнес може використовувати діаграми для візуалізації продажів та визначення найпопулярніших продуктів.