§31. Як досліджують Сонячну систему (Сторінка 145)







Запитання Завдання Дослідження

1. Які етапи запуску космічних зондів?

Етапи запуску космічних зондів включають підготовку до запуску, включення двигуна, розгін, відокремлення першого ступеня, включення другого ступеня, відокремлення оболонок, включення третього ступеня, відокремлення космічного апарата і його введення на орбіту.

2. Як можна зекономити паливо під час виконання далеких космічних місій?

Паливо можна зекономити під час далеких космічних місій шляхом використання гравітаційного маневру. Космічний апарат може використовувати гравітацію планет або інших небесних тіл для зміни свого шляху без використання додаткового палива.

3. Розглянь на мал. 172.2 апарат «Нові горизонти», який досліджував Плутон. Як ти гадаєш, чому він оснащений не сонячними батареями, як більшість космічних зондів (наприклад, «Марінер — 9», мал. 154), а ядерним генератором?

Апарат ’’Нові горизонти” оснащений ядерним генератором, оскільки він мав працювати на дуже великій відстані від Сонця, де сонячні батареї не були б ефективними через недостатнє сонячне випромінювання.

4. Уяви, що ти мандруєш Сонячною системою. Які найяскравіші об'єкти можна побачити з Плутона?

3 Плутона можна побачити найяскравіші об’єкти Сонячної системи, такі як Сонце, Місяць, планети (наприклад, Земля, Марс, Юпітер), а також зорі та інші галактики.