Молитва (сторінка 40)







АНАЛІЗУЄМО

1. До кого звертається поет у пісні «Молитва» та що просить для України?

У пісні "Молитва" звертається до Бога. Вона просить щось. Боїться, що Україна не зміниться, не освітиться світлом волі і світла. Просить просвітити нас, дітей, світлом науки і любові до краю. Також просить, щоб Бог оберігав наш народ своїми ласками і щедрими дарами, давав нам волю, долю, добрий світ і нас.

2. Знайдіть рядки, у яких ідеться про освіту народу. Чому свої великі надії автор покладає саме на науку й знання?

Рядки, де йдеться про освіту народу: "Зі світлом науки і знання, дітей, просвітити". Автор має великі надії на науку і освіту, вважаючи, що освіта є ключем до прогресу і розвитку народу. Знання допомагають людям розуміти світ навколо них, приймати обгрунтовані рішення і працювати на благо своєї країни.

3. Прочитайте уважно останній куплет. Як ви розумієте слова «І многая, многая літа!»?

Фразу "І многая, многая літа!" можна розуміти як бажання довгого життя, процвітання і щастя для України.

МІРКУЄМО

4. Як ви думаєте, чому пісня має дві назви? Яка з них вам більше подобається і чому саме?

Пісня має дві назви, ймовірно, тому що її можна сприймати як молитву до Бога за благополуччя України, а також як пісню, що виражає любов і відданість Україні. Обидві назви відображають суть пісні, але кожна з них наголошує на різних аспектах. Мені більше подобається назва "Молитва", оскільки вона відображає глибокі емоції і надії, які виражаються в пісні.

5. Чому, на вашу думку, «Молитву» О. Кониського виконують як духовний гімн України?

"Молитва" О. Іваницького може бути виконана як духовний гімн України, оскільки вона виражає безмежну любов до України, віру в її майбутнє і бажання добробуту для українського народу. Вона також має релігійний підтекст, оскільки звертається до Бога з молитвою.

6. Якою ідеєю об’єднано пісні «Ще не вмерла України...» та «Молитва»? Зіставте з обох творів рядки, у яких ідеться про волю, свободу.

Ідея, яка об'єднує пісні "Ще не вмерла Україна..." і "Молитва" - любов до України, бажання її свободи і процвітання. Обидві пісні говорять про волю і свободу. У "Ще не вмерла Україна..." це виражено через слова "Ще не вмерла Україна ні слава, ні воля", а в "Молитві" - через слова "Дай йому волю, дай йому долю". Обидві пісні виражають надію на світле майбутнє для України і її народу.