Юрій Винничук (відповіді стор. 181)







Відповіді до запитань зі сторінок 181

1. Мріє стати метеликом і літати серед квітів

Відповідь: В - Грицько

2. Пустельник НЕ хотів учити дракона

Відповідь: Г - грамоти

3. Установіть відповідність.

Репліка - Герой твору

  1. Бій з драконом - святе діло. Тут народ валом повалить. Проти цього лицарі не встоять - Д. князь
  2. Та кожен колишній вояк уже так з вухами в господарство заліз, що тою мізерією його не спокусиш. - Г. воєвода
  3. А хочете, аби я це зробив?.. Пізно! Я вже вріс в оцю землю і мушу вмерти на ній і за неї! - В. Грицько
  4. ...кому вдалося хоч промінчик світла уздріти, смерть йому в тисячу разів страшніш - А. пустельник

4. Яким ви побачили князівство й самого князя Люботина? Навіщо автор вводить образ мухи, що дзижчить у вікні, буквально в першому реченні твору? Що вона символізує?

Князь лінивий, таке ж його сонне князівство. Образ мухи підтверджує цей факт, через те, що муха зазвичай асоціюється з подібним.

5. Порівняйте розмову князя з воєводою й пустельнику з драконом. Яка тема й тональність їхніх розмов? Хто викликає вашу симпатію?

Розмова пустельника із драконом доволі змістовна й цікава. А ось з розмови князя та його воєводи, випливає що вони не дуже розумні люди, крім цього ще й ліниві.

6. Традиції бувають різними, їх треба берегти й передавати наступним поколінням. На думку люботинського князя, у світі й досі діють «драконячі закони», а традиції зобов'язують будь-що вбивати дракона. Прокоментуйте цю традицію. Чи треба її берегти?

Наприклад корида, це традиційне яскраве дійство, що існувало століттями. Але тут вбивають тварин, тому й була накладена заборона. Тут схожа ситуація.

7. Хто з героїв повісті-казки наймудріший? Аргументуйте свою думку.

Наймудріший на моє переконання - дракон. Він прекрасно розумів несправедливе ставлення до себе, але був вищий за все це.

8. Пустельник сказав драконові, що в замку всі в князеві бачать лише князя, а з Грицьком "він перестає бути князем." Як ви розумієте процитовані (узяті в лапки) слова?

Живе щире людське спілкування спонукає до відкриття особистості, незалежно від того що то князь чи ні.

9. У творі Ю. Винничука добро і зло ніби помінялися масками? Люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди. Спрогнозуйте, чи зможе він зрозуміти закони людського світу, а головне виправдати їх?

Звісно, якщо зрозуміє реальність, і як складно не було б, але життя скоріш за все заставить прийняти людські закони. Виправдати важче чим змиритися.

10. Поміркуйте над словами: «Життя володаря не варте й одного рядка поета! Ти повинен писати!». Як ви їх розумієте?

Незважаючи, що володар багатства, але найголовніше - вічна пам'ять про нього. І в цьому може допомогти лише геніальний поет, що збереже пам'ять про нього у своїх рядках, якщо він виявиться достойним їх.