Розділ 1. Відкриваючи скарби Книги книг (сторінка 14)







Літературний практикум (сторінка 16)
Від слова «Біблія» утворено деякі слова української мови, як-от «бібліотека» або «бібліотекар». Пошукайте в словнику або в інтернеті інші слова, утворені від кореня «бібл-», і занотуйте їх у робочому зошиті.

  • БІБЛІОГРАФІЯ
  • БІБЛІОМАН
  • БІБЛІОФІЛ
  • БІБЛІОТЕКОЗНАВЕЦЬ

Перевірте себе (сторінка 18)

1. Що таке Біблія? Назвіть її головні частини. Для яких релігій вона - головна книга?
Біблія – це священна книга християн усього світу, яка закладає основу їхньої віри. Це культурно-історична та літературна пам'ятка, яка відіграла важливу роль у становленні європейської цивілізації.
Термін Біблія в перекладі з давньогрецької означає книгу або збірку книг. Біблія насправді складається з багатьох книг, написаних у різний час, різними мовами та різними авторами.
Вона ділиться на дві частини - Старий Завіт і Новий Завіт.
Старий Заповіт також є священною книгою євреїв (вони називають його Танах), і вони не визнають другу частину Біблії, Новий Завіт. Старий Завіт був створений між 13 ст. до нашої ери й 2 століттями нашої ери. До нього входять найрізноманітніші тексти: міфи, народні перекази, фрагменти хронік давньоєврейської історії, законодавчі пам’ятники, пісні, філософські твори.

2. Як перекладаються слова «Біблія», «Заповіт», «Євангеліє»?
Біблія в перекладі з давньогрецької означає книгу або збірку книг
Слово «завіт» означає: угода між двома сторонами
Грецьке слово «Євангеліє» означає Добру і радісну Вістку

3. Як створювалася Біблія?
Біблійні книги створювалися на трьох континентах: в Азії, Африці та Європі. Трьома мовами: давньоєврейською, арамейською, грецькою. Перші п'ять книг (так зване П'ятикнижжя) Мойсей написав у пустелі, а Єремія писав у в'язниці. Лука - під час подорожі, Іоанн - був на Патмосі, а деякі писали під час військових дій. Отже, частини книги Давида були написані під час війни, тоді як книга Соломона була написана під час миру. Книги Біблії були створені в 12 столітті. до н.е. - ІІ століття немає.
Основою поділу є народження Ісуса Христа на землі.

4. Про що розповідається в Старому та Новому Заповіті?
Старий Заповіт є початком християнської Біблії. У книзі описані різні історії, міфи, догми. Проте в ньому багато правдивих історій, за допомогою яких можна розглянути минулі життя.
Ця книга є збіркою релігійних правил для християн та юдеїв.

Новий Завіт складається з чотирьох Євангелій – від Матвія, Марка, Луки та Іоанна, і розповідає про пришестя Спасителя (Месії) Ісуса Христа та його життя, смерть і воскресіння. В інших книгах (Діяннях і Посланнях, в книзі Одкровення богослова Іоанна (Одкровення) описується життя Христа, пояснюється поширення християнства, віровчення, пророцтва про страшні суди й кінець світу.
Канонізація велася у важкій боротьбі.

5. Назвіть імена апостолів - авторів чотирьох Євангелій.

  • Матвій
  • Марк
  • Луки
  • Івана (Іоана)

6. Чому Біблія вважається духовною скарбницею людства?
Найцінніший скарб Біблії - закарбовані в ній моральні цінності. Біблія дає відповіді на найважливіші питання, які щодня постають перед нами. Що таке справжнє добро? Як учинити по совісті? Яких моральних помилок ми припускаємося і як їх можна виправити або уникнути? У чому полягає відданість і зрада, моральна сила й слабкість? Понад два тисячоліття Біблія навчає людей творити добро, боротися зі злом та любити інших людей і світ.