Перевірте себе (сторінка 189)







1. Складіть запитання до тексту параграфа

  • Коли була прийнята Конституція України?
  • Що підтвердили громадяни України на референдумі 1 грудня 1991 р.?
  • Хто став першим президентом України?
  • Де було проголошено Декларацію про державний суверенітет УРСР?
  • Що ми знаємо про Помаранчеву революцію?
  • Чому сталася помаранчева революція?
  • Як влада відреагувала на критику Георгія Гонгадзе з економічних і політичних питань?
  • Який результат правління олігархії в країні?

2. Випишіть основні події, пов’язані зі становленням незалежної України.

Декларації про державний суверенітет і ухваленням Акта проголошення незалежності України

3. Укладіть список слів, які, на вашу думку, ілюструють поняття «громадянське суспільство»

Громадяни, демократія, права, вільність, справедливість, взаємодопомога, участь, відповідальність, об'єднання, відкритість, рівність

4. Поясніть, як ви розумієте вислів одного з творців незалежної України В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе»

"Україна починається з тебе" - це фраза відображає передумову, що кожен громадянин відіграє важливу роль у становленні та розвитку держави. Вона висвітлює відповідальність кожного за стан суспільства та активної ролі у створенні кращого майбутнього для України. Таким чином, фраза нагадує, що зміни починаються з кожного з нас та що успіх України залежить від відповідальності та заходів кожного громадянина.

5. Вправа «Видатні імена». За допомогою додаткових джерел інформації дізнайтеся про повсякденне життя українців у перші роки незалежності.

У перші роки незалежності України (1991-1995), життя в країні було складним та викликає багато проблем. У результаті розпаду СРСР та відсутності досвіду у державному управлінні, країна стала справді відчувати нестабільність та невпевненість.

Відсутність фінансової підтримки від міжнародної спільноти та великі технічні та економічні труднощі вплинули на економіку країни. Це призвело до ситуації, коли велика частина населення втратила роботу та стала переживати матеріальні незручності.

Тодішні мешканці відчували необхідність зміни та відчували тенденцію до створення нової системи. Багато людей взяли участь у політичному житті та відчували себе більш відповідальність.

6. Вправа «Інтерв’ю». Поцікавтесь у своїх батьків чи інших дорослих їхніми спогадами про події Помаранчевої революції. Відповіді запишіть. Запрезентуйте своє інтерв’ю класу.