24.2. Русифікація (росіянізація) в часи СРСР







1. Що таке політика русифікації-росіянізації?

Це заходи радянської влади, антиукраїнська політика, яка пов’язана з поширенням російської культури та мови на території України й водночас придушення національної культури, що не сприяє відродженню. України. Усіх росіян вважають важливішими, а українців менш цінними. Найбільше постраждали українці. Українців все більше змушують говорити російською. Влада сприяє виїзду українців з України, одночасно заохочуючи росіян емігрувати в Україну.

2. Які наслідки цієї політики ми відчуваємо сьогодні?

Значна частина українців розмовляє російською – вони розмовляють російською (особливо в містах півдня та сходу України) і понад усе цінують насамперед зразки російської культури. Вони є жертвами мовної окупації та не протистояли агресивним заходам російської влади.

3. Поміркуйте, для чого радянська влада фальсифікувала і переписувала історію.

Україна була доти, доки жили українці й панувала українська мова. Проросійська радянська влада фальсифікувала історію, щоб у підсумку привласнити чужу росіянам українську історію. Створюючи історичні міфи, вона намагалася виправдати володіння українською територією, щоб українці втратили свою національну ідентичність, розпорошилися і зникли в російському суспільстві як представники самостійної нації з окремою історією та культурою. У цьому випадку росіяни (москалі) окупують українські землі.