Відповіді до § 1 вправа 7. Есе про мовну поведінку українськомовного хлопця в спілкуванні з провідницею







Напишіть формальне есе (одна-дві сторінки), висловивши свої міркування про справжні мотиви мовної поведінки українськомовного хлопця в спілкуванні з провідницею, а також про те, чи типовою є така мовна поведінка в Україні.  

Рідна мова! Співуча, тепла, ніжна, горда, непохитна, прекрасна, оспівана поетами, водночас сплюндрована! Чому ми тепер соромимося розмовляти рідною мовою? Хто заважає нам це робити? Адже це мова наших предків.

Сьогодні, на жаль, типовою є поведінка україномовного чоловіка під час спілкування з провідницею, але чому? Я б зрозумів людей з Донбасу чи з Луганської області, чи з Дніпра, але не з Івано-Франківська! Але відповідь є.

Ця молодь їде на схід заробляти гроші, а на сході України мова не стабільна, тому що люди більше спілкуються російською. Відповідь можна знайти в історичних подіях, це може задовольнити, заспокоїти, але не всіх. Але що робити – минулого не позбутися.

Україна перебувала під російським гнітом, що наклало важливий відбиток на державотворення: спілкування російською в побуті, віддача дітей у садки та школи з російською мовою навчання, зміна українських прізвищ – престижна російська, читання російською, фільмування в кіно російською... І так само винищували рідну співочу мову... Навіть після здобуття незалежності Україна, українська влада не поспішали пропагувати українську мову. Поки що у нас багато всього російською: фільми, пісні, конкурси, шоу, школи, садочки для дітей, в деяких містах документація ще російськомовна, це 2022 рік! Повернемося до «героя» нашої статті. Поїхали на заробітки та трохи попрацювали на сході України.
Отже, їхнє оточення розмовляє російською, вони звикають до неї та перероджуються. Самі вони - українці, а серед інших - росіяни. При цьому мовна стійкість хлопців була дещо знижена, але чому? Під час останніх подій - Майдан, АТО, спілкування Захід-Схід, обмін подарунками Схід-Захід, екскурсії Львовом, Івано-Франківськом тощо. Мешканці сходу України починають відновлювати мовну стабільність, а це означає, що життя триває і зміни настають, повільно, але вони настають. Отже, чому ці хлопці так поводяться, це питання лише до них.