2.4. Спілкування в інтернеті. Етикет спілкування в мережах. Безпечне використання інтернету







Дайте відповіді на запитання (сторінка 111)

1. Які служби спілкування в мережі ви знаєте? Для чого призначена кожна з них?
Я знаю такі служби спілкування: Skype, Viber, WhatsApp - це служби інтерактивного спілкування, які надають можливість групі користувачів обмінюватися текстовими, звуковими або відео повідомленнями через Інтернет у реальному часі.

2. Які вам відомі правила етикету спілкування в мережі?
Мені відомі такі правила етикету спілкування в мережі: Починайте текст листа з привітання, завершуйте підписом. Ураховуйте призначення листа, чітко окреслюйте тему. Пишіть повідомлення стисло, дотримуйтесь правил правопису. Не додавайте без потреби вкладені файли до листа; повідомляйте адресата, які файли додаєте до листа, бо часто через вкладені файли розповсюджуються комп’ютерні віруси. Будьте ввічливими, стриманими й толерантними.

3. Що може загрожувати користувачам Інтернету?

  • Буллінг — залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії, які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на людину.
  • Фішинг - вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів (логінів і паролів). Фішинг зазвичай здійснюють через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які ви відвідуєте. Наприклад, ви можете отримати електронний лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.
  • Кардинг — вид шахрайства, при якому проводять операцію з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційованої або не підтвердженої її власником.
  • Грумінг - входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, у тому числі і в сексуальному плані.

4. Які правила безпечного користування Інтернетом ви знаєте?

  • Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.
  • Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте правдивість джерела.
  • Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.
  • Не ховайтеся за анонімністю екрана комп’ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.
  • Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
  • Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
  • Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).
  • Додавайте "у друзі” тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.
  • Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.
  • Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в повідомленнях, безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.

Обговоріть і зробіть висновки

2. Чому існують обмеження на вік користувачів сервісів спілкування в Інтернеті?
Ні, обмежень на вік користувачів сервісів спілкування в Інтернеті майже не існує.

3. Для чого потрібно дотримуватись етикету спілкування в мережі?
Етикету спілкування в мережі потрібно дотримуватися як мінімум для того, щоб не наражати на себе небезпеку та щоб той, хто з вами спілкується не подумав, що Ви не виховані.

4. Чому не можна під час спілкування в мережі наводити приватні дані про себе та свою родину, якщо особисто не знайомі з вашим співрозмовником? Чим це може загрожувати вам і вашій родині?

Цього не можна робити, наприклад, щоб Ваш співрозмовник не міг пограбувати домівку, коли Вас не буде вдома та співрозмовник про це може знати. Якщо дасте свій номер телефону, то до вас можуть подзвонити телефонні шахраї і зможуть зняти якусь частину коштів з картки

6. Як ви розумієте поняття «цифровий слід»? Чому важливо дбати про свій «цифровий слід»?
"Цифровий слід" - це уся Ваша діяльність в Інтернеті (фото, адреса електронних скриньок та усе що Ви про себе писали й робили в Інтернеті).
Дбати про свій "цифровий слід" - треба для того, щоб не давати різноманітних можливостей шахраям та зловмисникам вам зашкодити