Трагедія «Фауст» Гете коротко


Доктор Фауст нещасний. Він присвятив усе своє життя вивченню світу, але таємниць все одно набагато більше, ніж знань. Люди кланяються знаменитому доктору Фаусту, але він не радий слави. Під час прогулянки за Фаустом ув'язується чорний пудель. Фауст забирає його з собою, і в кабінеті пудель перетворюється в Мефістофеля.

Мефістофель пропонує Фаусту угоду: Диявол буде виконувати всі бажання Фауста, поки вчений не захопитися миттю і не захоче його зупинити. Після цього душа Фауста дістається Мефистофелю.

Фауст погоджується: загробне життя йому байдуже. Доктор стає молодим, веде розгульне життя і розважається як хоче, зокрема - спокушає селянку Гретхен (Маргариту). Але закінчується ця історія сумно: всі близькі Гретхен гинуть, вона божеволіє.

Через деякий час Фауст просить познайомити його з найгарнішою з жінок - Оленою. У доктора починається роман з Оленою Прекрасною, у них народжується син Евфоріон. Син Фауста і Олени спрямовується в небеса, залишивши блискучий слід. Олена від глибокого горя буквально тане, залишаючи на руках Фауста лише свій одяг.

Фауст знову старіє, сліпне. Тільки одна справа займає його думки: Фауст хоче зробити греблю і на завойованій ділянці побудувати місто для людей. Ця думка так захоплює доктора, що він вигукує заборонені слова, просячи час зупинитися. Мефістофель торжествує. Однак прилітають ангели і підносять душу Фауста в рай: він збагнув істину, а значить, врятував свою безсмертну душу.