Літературна казка (41-46 сторінки)1. Які особливості народної казки успадкувала літературна казка? Яких нових ознак вона набула?
Успадкувала народних героїв, теми, що турбували людей, елементи чарівності, фантастики. Серед нових ознак є те, що автор ускладнюю події, додає свої відступи, описи.

2. Як ви розумієте поняття «оригінал» і «переклад»?
Оригінал - мова, якою писав автор. Переклад - мова не оригіналу (перекладача). Перекладач може щось додати від себе, або не дуже вдало підібрати переклад слова.

4. Охарактеризуйте персонажів улюбленої літературної казки. Чим вони подібні й чим відрізняються від персонажів народних казок?

  • Плаксій цар який завжди плаче і хоче, щоб всі в його королівстві були сумні
  • Лоскотон веселий дядько який всіх веселить у цьому королівстві.
  • Макака вірний слуга і воїн Плаксія вистежував Лоскотна, щоб посадити в темницю і вийти заміж за доньку Плаксія.

5. Напишіть мінітвір на тему «Навіщо людям казки?»

З дитинства ми пізнаємо світ через вигадані фантастичні історії – казки, але навіщо нам казки й що від них отримує людина. Найважливіша функція казки — досить легкою для розуміння мовою розповідати історії про людські цінності та вічну проблему: добро і зло, любов і ненависть, дружбу і зраду. Найважливішим і непорушним правилом казки, яка часто втрачає свою актуальність у сучасному дорослому світі, є те, що добро завжди повинно перемагати зло. Завдяки казці відбувається зростання дитини, для якої ще важко зрозуміти серйозну класичну літературу, і казки є сходинкою на шляху до її майбутніх знань.

6. Знайдіть в інтернеті казки, написані письменниками й письменницями, про яких ішлося в цьому розділі. З яких вони країн?

  • Вільгем Гауф з Німеччини. «Карлик ніс», «Халіф-лелека». «Маленький мук»
  • Джанні Родарі з Італії. «Пригоди цибулінно»
  • Роальд Дал Британія. «Чалі і шоколадна фабрика». «Матильда», «Відьми»
  • Туве Янсон - Фінляндія. «Mysterious landscrape»
  • Пауль Маар родом із Німеччини. «Машина для здійснення бажань»

7. На основі 1—2 творів за вибором підготуйте дослідження на тему «Сучасні казки світу». Які теми й проблеми порушено в казках нашого часу?

Сучасні дитячі казки легко сприймаються сучасними дітьми. Сучасні казки описують героїв та їхні пригоди в сюжетах, наближених до сучасного життя.

«Повість про Яяна» сучасної української поетеси, яка порушує одвічну проблему - думати не лише про себе, а й про ближніх.

Але в казках про фею Тінтін одна з головних ідей полягає в тому, що кожна людина може помилятися і має право на помилку, головним чином уміння визнати і допомогти виправити ситуацію.

11. Які персонажі літературних казок є особливо актуальними в наш час? Чому? З ким із них ви б хотіли зустрітися?
Персонажі які перемагають зло. Котигорошко, Кирило Кожум'яка, мудра дівчинка. Добро завжди перемагає зло.