«Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер» Гофмана коротко


Добра фея Розабельверде одного разу побачила сплячу у дороги селянку Лізу і пожаліла її та її непомірно потворну дитину на ім'я Цахес. Фея взяла потвору і розчесала його волосся. Після цього всі стали захоплюватися Цахесом. Пастор тут же забирає дитину на виховання. Ліза тільки дивується.

Далі розповідається, що молодий поет Бальтазар закохався в дочку свого університетського професора Кандида. Все б добре, але в будинку професора з'являється Цахес (тепер його називають Цинобере), який якимось чином привласнює все вдалі вирази або вчинки і здається багатьом (в тому числі Кандида) просто прекрасним. І тільки Бальтазар і його друг Фабіан бачать, який Цинобере насправді.

Місто відвідує інкогніто маг Проспер Альпанус. Він теж бачить, який Цахес насправді. Маг зустрічається з феєю Розабельверде, повідомляє їй, що карлик може погубити все князівство, і фея розповідає, як викрити Цахеса (потрібно вирвати три вогнистих волосини з його голови). Бальтазар з друзями так і робить - і ось уже все місто знущається над колишнім кумиром Цинобером. Цахес гине, застрягши в глечику. Фея повертає йому після смерті прекрасний вигляд, а мати Цахеса, стару Лізу, наділяє чарівним умінням вирощувати дуже смачну цибулю. Бальтазар з Кандида одружуються і живуть щасливо