Коротко про "Три товариші" Ремарка


Три товариші - Роберт Локман, Готфрід Ленц, Отто Кестер. Вони дружили в школі, а потім і на фронті. Після війни купили старий автомобіль, назвали його «Карл». Разом працюють в автомайстерні, що належить Кестеру. Сяк-так зводять кінці з кінцями.

У Роберта день народження, друзі відправляються кататися і вечеряти, по шляху знайомляться з Патріцією Гольман, проводять разом час. Роберт закохується в Пат, і друзі приймають дівчину в свій колектив. З грошима то невдачі, то невеликі успіхи. Роберт і Патриція їдуть до моря, але у дівчини відкривається кровотеча (Пат хвора на туберкульоз). Пат викликає доктора Жаффе, який наполягає, щоб Патриція вирушила в санаторій в гори.

У місті демонстрації, перестрілка. Під час заворушень від руки фашистського Альфонса гине Ленц. Двоє друзів клянуться помститися за нього і вбити Альфонса. Отто зрештою вдається помста. І тут Пат викликає Роббі до себе в санаторій. Вона запитує про Ленце, але у Роббі не вистачає духу сказати про смерть Готфріда. Кестер продає «Карла» і надсилає гроші для Пат. Пат незабаром помирає.