Зарубіжна література


Життя та творчість Оноре де Бальзака

Оноре де Бальзак - видатний французький письменник і один з найбільших прозаїків XIX століття, що вважається одним з основоположників реалізму в єв

Образ Онєгіна у творі Олександра Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Головний герой роману — молодий поміщик Євгеній Онєгін — зображений Пушкіним людиною з дуже складним та суперечливим характером. Виховання, яке дістав Онєгін, було шкідливим. Він виріс без матері. Батько, легковажний петербурзький пан, ну звертав на сина ніякої уваги, доручивши його «вбогим» гувернерам.

Мотиви й образи Біблії у світовій літературі

Від найдавніших часів мистецтво і література черпають із Біблії теми й сюжети, мотиви й образи, переробляючи та переосмислюючи їх відповідно до проблем свого часу. Біблію читали, над нею розмірковували, черпали з її бездонних глибин Данте. Шекспір, Ґете, Пушкін, Франко, Сковорода, Шевченко.

Жанрове розмаїття біблійних текстів

Біблія складається з 66 книг, об'єднаних у Старий та Новий Заповіти. Старий Заповіт написаний ще до народження Ісуса Христа давньоєврейською та арамейською мовами. У Старому Заповіті описано події від створення людини, появи перших пророків аж до смерті пророка Мойсея, викладено закони, що впорядкували життя єврейського народу.