Дистанційне навчання

Визначте, як будете проводити дистанційне навчання
В першу чергу продумайте, як ви будете працювати з учнями. Дистанційну роботу можна проводити одним із способів, що описаний нижче, або використовувати їх комбінацію.

Зустрічі в режимі реального часу

Ви домовляєтеся з учнями про час, коли буде проведено прямий ефір або призначена онлайн-зустріч. На онлайн-уроці ви пояснюєте матеріали, відповідаєте на питання учнів і задаєте питання ім. В кінці статті ви знайдете список сервісів, що дозволяють проводити онлайн-зустрічі.

Дистанційне навчання через інтерактивні навчальні матеріали

Навчання учнів можна вибудувати через інтерактивні навчальні матеріали, які містять інструкції, навчальний контент (відео, інтерактивні відео, текст, малюнки), самоперевірку, посилання і т.д. За допомогою таких навчальних матеріалів учень вивчає нову тему самостійно. Для питань учнів варто створити чат для спілкування, щоб, стикаючись з труднощами, вони продовжували виконувати завдання.

Сплануйте роботу

Візьміть часовий відрізок, наприклад тиждень, і сплануйте роботу учнів по вашому навчальному предмету. Щоб організувати роботу цілісно, ​​відштовхуйтесь від навчальних результатів, яких повинні досягти учні.

Можна скласти план роботи і для учнів. Учням план потрібен для того, щоб допомогти їм спланувати час роботи як протягом дня, так і всієї навчального тижня. План роботи для учнів може містити рекомендовану дату і час для початку роботи над завданням, терміни виконання завдань, певний час для зустрічей з учителем, посилання на навчальні матеріали (якщо ви відразу можете їх надати) або платформу, де буде йти робота.

Визначте, як будете зв'язуватися з учнями

В учнів повинна бути точка входу, через яку вони отримують доступ до навчальних матеріалів. Якщо ви використовували в роботі з учнями деяку платформу (блог, сайт, месенджери, закриту групу і т.д.), то і в дистанційному навчанні учні можуть працювати через неї. Якщо не було такої платформи, тоді навчальні матеріали можуть передаватися через електронний журнал (хоча він може не витримати навантаження, тому краще мати альтернативне джерело зв'язку).

Почніть створювати навчальні матеріали

Звичні формулювання завдань в електронному журналі "підручник, стр.23-25, прочитати і відповісти на питання" в дистанційному навчанні стають безглуздими, тому що не містять навчальної функції. Організувати навчальну роботу дистанційно - значить допомогти учневі самостійно розібратися з тим, що він не знає і не вміє. А для цього в учня повинні бути навчальні матеріали та завдання, посильні для тієї вікової групи, з якою ми працюємо.

До навчальних матеріалів додавайте інструкції по роботі (так, як якщо б ви пояснили в класі), вказуйте час, який потрібен для роботи над завданням і по вивченню матеріалів, необхідні стратегії, рекомендації та поради.

Можна використовувати вже готові навчальні матеріали, створені кимось іншим, можна створювати самим.


Всеукраїнська школа онлайн. Розклад трансляцій

Всеукраїнська школа онлайн» починає працювати з 06.03.2020 р.
Сорок вчителів з Києва під час карантину будуть педагогами для всієї України. Учні з 5-го по 11-й клас будуть мати можливість дистанційно вивчати 11 шкільних предметів.