Жиленко. Підкова (сторінка 75)







ПЕРЕВІРЯЄМО

1. Події в поезії «Підкова» відбуваються

Події в поезії "Підкова" відбуваються напередодні Нового року.

З контексту можна зрозуміти, що згадується Дід Мороз, який традиційно пов'язується з новорічними святами.

2. Відгадайте зашифровані слова. Як вони пов'язані з поезією І. Жиленко?

Міць СІМСОТ.

АНАЛІЗУЄМО

3. Розкажіть, де розшукала знахідку лірична героїня та в який час доби було знайдено скарб. Що лірична героїня зробила зі своєю цінністю?

Лірична героїня знаходить золоту підкову, яку загубив Дід Мороз. Час, коли вона знайшла підкову, не зазначений у вірші. Лірична героїня вирішила використати підкову як талісман для здійснення своїх бажань. Вона поклала підкову на вікно і побажала, щоб всі її мрії збулися. Однак пізніше вона вирішила повернути підкову Діду Морозу, поклавши її в чемодан і відправившись до Лапландії.

4. Ким або чим в уяві ліричної героїні можуть бути ті сімсот роззяв, які стали свідками її чарівної знахідки? Чому їх так багато? І як сталося, що вони всі приблизно в один час полягали спати? Запропонуйте кілька варіантів відповіді.

Роззяви, які були свідками знахідки героїні, можуть бути різних об'ємів або існувати в різний спосіб. Можливо, це були зірки на небі, які "роззявали роти" в захваті. Або можливо, це були люди або істоти, які бачили, як героїня знайшла підкову. Вони всі "поглядали на це" в той момент, коли сніг став звичайним, тобто коли чарівність моменту втратила свою силу.

5. Порівняйте, яким зображено сніг на початку та наприкінці поезії «Підкова». Поясніть, чому наприкінці твору сніг став звичайним.

На початку вірша сніг зображений як чарівний: він іде зеленим, рожевим, фіолетовим. Це створює атмосферу чарівності і дива. Однак наприкінці вірша сніг стає звичайним, легким і рівним. Це може символізувати повернення до реальності після магічного моменту знаходки підкови.

6. Що, на вашу думку, насправді є чарівнішим і красивішим: різнокольоровий сніг чи загублена підкова? Як вони пов’язані між собою та з описаними часом доби й порою року? Поясніть свою відповідь

Сніг і підкова є символами чарівності і магії. Різнокольоровий сніг може символізувати магічний момент, а підкова - надію на здійснення бажань. Вони об'єднані тим, що обидва є частинами одного магічного моменту, який відбувається в типовий час, коли люди зазвичай мріють і бажають чудес.

7. Чи причаровує роззяв сніг, який світиться різними кольорами? А золота підкова? Як це характеризує роззяв?

Роззяв може бути захопленим різнокольоровим снігом або золотою підковою. Це вказує на те, що роззяв є прив'язаним до дива та магії, і може бути зачарованим незвичайними і красивими речами.

8. Які емоції ліричної героїні передано в поезії «Підкова»? Чи однакові вони впродовж усього твору? За потреби скористайтеся запропонованим переліком.

У поезії "Підкова" передаються різні емоції ліричної героїні. На початку вона відчуває захоплення і радість від знаходки підкови. Потім вона відчуває надію, коли мріє про здійснення своїх бажань. Однак в кінці вірша вона відчуває сум, коли вирішує повернути підкову Діду Морозу.

9. Розставте наголоси в словах останніх чотирьох рядків і визначте віршовий розмір поезії «Підкова». Чи є в ньому пірихій?

Наголоси в останніх чотирьох рядках: "Оце і все. А сніг звичайним став. Легкий і рівний, пада, пада, пада... Роги закрили всі сімсот роззяв. Вони розійшлись... Вони полягали спати". Віршовий розмір поезії "Підкова" - п'ятистопний ямб. Паузи в ньому відсутні.

МІРКУЄМО

10. Чому в ліричної героїні виникло бажання повернути підкову Діду Морозу? А що могло б трапитися, якби золота підкова залишилася в ліричної героїні?

Лірична героїня можливо вирішила повернути підкову Діду Морозу, тому що вона зрозуміла, що не можна бути щасливим за чужий рахунок. Якби золота підкова залишилася у ліричної героїні, можливо, її бажання збулися, але вона могла б почувати вину за те, що використовує чужу річ для своїх цілей.

11. Чому, на вашу думку, люди рідко помічають справжню красу й дива, які трапляються в житті?

Люди рідко помічають справжню красу і дива, які трапляються в житті, можливо, тому що вони занадто зосереджені на своїх проблемах або зайняті своїми рутинними справами. Часто ми не помічаємо красу і дива, які оточують нас, тому що ми не зупиняємося, щоб подивитися навколо.

12. Розгляньте картини Юрія Прядка «Вечір. Зима. Дорога» й Віктора Зарецького «Місто праці» (с. 74) та подумайте, до яких епізодів вірша «Підкова» вони можуть бути ілюстраціями. Поясніть свою думку

Картина Юрія Прядка "Вечір. Зима. Дорога" може бути ілюстрацією до початку вірша, коли йде різноколірний сніг. Картина Віктора Зарецького "Місто праці" може ілюструвати момент, коли лірична героїня знаходить підкову і мріє про здійснення своїх бажань.