Які формати графічних файлів ви знаєте? У яких з них використовують стиснення даних?  • Найпростіший формат - BMF (BitMaP тобто бітова карта), який з’явився з першими версіями операційної системи Microsoft Windows. Він громіздкий, непрактичний. Аналогічним є формат ісо для зображення у системі Windows так званих іконок - мініатюрних значків-логотипів програм.
  • Дуже популярним серед растрових форматів с TIFF (Tagged Image File Format), тобто структурований формат файлу зображеним, і саме йому віддають перевагу професіонали. Він був розроблений досить давно, зазнав доповнень, модифікацій та вдосконалень, має велику кількість спеціалізованих варіантів та версій, орієнтованих на всілякі екзотичні галузі (наприклад, космічну фотозйомку). Тому, щоб уникнути непорозумінь, бажано використовувати його найпростіший та найнадійніший варіант, без стиснення і втрати даних. Хоча при цьому створюються великі файли, які часом нелегко вмістити на носіях.
  • Для скорочення витрат на графіку було розроблено спеціальні форми стиснення файлів. Найвідоміші з них:JFG — базується на першому міжнародному стандарті для збереження зображень із деякою втратою якості JPEG (Joint Photographic Expert Group), що опублікований 1988-го року фахівцями Інституту Фраунтгофера; головним чином він призначений для фото, характерною рисою яких є плавні переходи напівтонів і розмиття чітких ліній;
  • GIF — формат обміну графікою (Graphic Interchange Format), розроблений 1987-го року для мережі CompuServe; навпаки, призначений для малюнків з чіткими кольорами та контурами, і економія досягається частково внаслідок мінімізації палітри; а оскільки протягом 1994—2002 років компанія Unisys висувала претензії на алгоритми, які у ньому використовуються, то на заміну був запропонований наступний, досконаліший.
  • PNG (Portable Network Graphic) — також орієнтований па малюнки з чіткими лініями, але не накладає обмежень на розміри палітри та базується на досконаліших загальнодоступних алгоритмах стиснення даних.

Для зменшення обсягу файлів за рахунок усунення повторів даних широко використовуються програм архіватори, що забезпечують повне збереження "запакованої" інформації. Для пересічних текстів досяжне стиснення приблизно вдвоє. Графічні файли У форматах jpg та gif практично не стискаються. Зате у десятки разів можуть бути "спресовані" стандартними архіваторами розлогі файли типів bmp або tif.