Як працює інтернет







Насамперед давайте відповімо на питання: що ж таке інтернет? За відповіддю на це питання звернемося до Вікіпедії, і в цьому довіднику знайдемо таке визначення:

Інтернет (англ. Internet) - Всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж, побудована на використанні протоколу TCP / IP і маршрутизації пакетів даних. Інтернет утворює глобальний інформаційний простір, служить фізичною основою для Всесвітньої павутини (WWW, World Wide Web) і безлічі інших систем (протоколів) передачі даних. Часто згадується як «Всесвітня мережа» і «Глобальна мережа», в побуті іноді вживають скорочене найменування «Інет».

Іншими словами, Інтернет складається з безлічі домашніх і корпоративних мереж, що належать різним користувачам, компаніям і підприємствам, що працюють по найрізноманітніших протоколах, пов'язаних між собою різними лініями зв'язку, які можуть передавати дані по телефонних дротах, оптоволокну, через супутники і радіомодеми.

А ще простіше. Інтернет - це безліч комп'ютерів по всьому світу, об'єднаними в єдину мережу, які постійно обмінюються будь-якою інформацією.

Інтернет не має ніякого власника, тут немає і спеціального органу управління, який би контролював всю роботу мережі Інтернет.

Користувач інтернету платить тільки за підключення до деякої регіональної мережі (провайдеру), яка в свою чергу платить за свій доступ мережному власнику державного масштабу.

Структура Інтернет нагадує павутину, у вузлах якої знаходяться комп'ютери, пов'язані між собою лініями зв'язку. Кожен комп'ютер в свою чергу має свою унікальну адресу, звану IP-адресою, який обов'язково повинен бути унікальним, так само як і будь-якого об'єкта в реальному житті є свій унікальний адресу. Існують два типи IP-адреси:

  • постійні, тобто закріпленим за певним комп'ютером.
  • динамічні, які присвоюються в той момент, коли користувач з'єднується з інтернетом.

Структура IP-адреси влаштована таким чином, що ми можемо дізнатися, в якій країні і в якому місті знаходиться комп'ютер користувача. Таким чином, наприклад, при налаштуванні оголошень по контекстній рекламі, можна задавати регіони показу нашого оголошення.

Приклад IP-адреси: 192.168.1.2.

Для того, щоб дізнатися свій IP-адресу, потрібно зайти в «панель управління» - «мережеві підключення» - вибрати «підключення по локальній мережі» та перейти на вкладку «підтримка».

Для того, щоб не запам'ятовувати складні цифри IP-адреси, були придумані так звані доменні імена.

Доменне ім'я - це унікальне ім'я, яке даний постачальник послуг обрав собі для ідентифікації, наприклад: mail.ru або google.com

Доменне ім'я може мати кілька рівнів. Домен 1 рівня зазвичай визначає країну розташування сервера (ru - Росія; ua - Україна; uk - Великобританія; de - Німеччина) або вид організації (com - комерційні організації; edu - наукові та навчальні організації; gov - урядові установи; org - некомерційні організації ). З недавнього часу стало можливим використання кириличних доменів (укр).

Приклади доменних імен: facebook.com, - домени 2-го рівня. urok.in.ua - домен 3-го рівня.