Відповіді до § 15 вправа 6. Есе на екологічну тему







Правильні відповіді виділені жирним шрифтом

Розгляньте світлини, прочитайте коментар і виконайте завдання.

Коментар. Це графіті англійського художника Бенксі. Цим зображенням він порушив проблему індустріалізації міст. Коли розглядаємо першу світлину, то складається враження, що хлопчик ловить сніг, який падає з неба. Але якщо зазирнути за ріг (світлина праворуч), то стає зрозуміло, що то попіл від багаття в контейнері. Робота створена в індустріальному районі Уельса, неподалік від одного з найбільших у Європі сталеливарних заводів.

А. Напишіть вільне есе на екологічну тему, порушену художником Бенксі.
Б. Використайте різні форми дієслів.

Художник Бенксі, який розуміється на екологічних питаннях, використав графіті, щоб висловити свій протест. Людина живе в екосистемі, постійно взаємодіючи з іншими учасниками, щоб утворити єдине ціле. Ти хочеш життя, де на тебе падає ніжний, чистий, пухнастий, білий і ніжний сніг, а не смердючий попіл від багаття з контейнерів. Коли я на вулиці, мене оточує природа. Насолоджуючись красою навколишнього світу, я задався питанням: Чому люди забруднюють довкілля? Як відбувається забруднення навколишнього середовища? Хто є основними забруднювачами? Щоб захистити довкілля, що потрібно зробити зараз для довкілля?

Дивлячись на красу навколо нас, важко зрозуміти, чому люди замість того, щоб берегти природу, завдають їй шкоди навмисно, а часом і ненавмисно.

Основними джерелами забруднення атмосфери є металургійні та енергетичні підприємства. До основних джерел забруднення навколишнього середовища також відноситься хімічна промисловість, підприємства якої викидають в повітря сірчистий газ, оксиди азоту, вуглеводні та інші шкідливі речовини. Транспорт – автомобільний, залізничний, водний та повітряний – є ще одним джерелом природного забруднення України. Залізничний транспорт більш екологічний, особливо електричний. Але проблемою стало серйозне забруднення залізниці нечистотами, що викидаються з туалетів вагонів. Забруднені смуги шириною кілька метрів по обидва боки траси. У всіх цивілізованих країнах туалети поїздів обладнані спеціальною ємністю, куди нечистоти не викидаються назовні.

Я пропоную, щоб підприємства, які не забруднюють і не завдають шкоди природі, отримали блага від держави – заклали до бюджету податки, а за заощаджені кошти вони змогли модернізувати свій бізнес, придбавши сучасне природоохоронне обладнання. Якби в нашій країні була зелена поліція, яка б допомагала людям берегти довкілля, адже чисте повітря, вода, екологічно чиста їжа можуть продовжити життя людей. У чистому місті жити комфортніше і здоровіше. Треба зменшити кількість машин, щоб не пахло вихлопними газами. Мити вулиці водою. Люди дихатимуть чистим повітрям – без пилу та хімічних домішок. Тому краще працюватиме серце, легені та мозок. Бережімо природу!