Сторінка 26 поміркуй над прочитаним. 2.  Що є незвичним у розказаній історії?


Незвичним є велетень Силун який володів величезною рівниною, вкритою травами, деревами; по ній протікали струмки та річки, багаті на рибу, і який добре вмів господарювати, мав багато черід корів, волів, отари овець, стада свиней. Це дійсно могло відбуватися: «Слуги обробляли землю, годували худобу, примножуючи багатство велетня. Самі ж тулилися в землянках, а кидати роботу не сміли. Так до кінця життя й були кріпаками.

Був серед челяді хлопець Карпо Дністровський, який прийшов з берегів Дніпра іде десятилітнім, щоб працювати й допомогти бідній матері. Добре працював Карпо, ще й іншим допомагав. За це його всі полюбили».

А це вже додано завдяки народній фантазії: «Уранці наймити побачили, що навколо постали лише гори, а панський палац провалився у прірву, яка одразу ж заповнилася водою й утворилося озеро. Назвали його Синевір. Горам на честь Карпа дали назву Карпати. Люди залишилися там жити й працювати. Силун і тепер не стих під землею, все пробує вибратися, але не має такої сили, бо постарів».