Стародавні збірки народних казок







Перевірте себе

1. Чому збірник арабських казок має назву «Тисяча та одна ніч»? Як формувалася ця збірка?

Збірник формувалася протягом багатьох століть з казок різних арабських країн. Назва таке отримала завдяки казці «Тисяча і одна ніч», В якій Шахерезада розповідала казки тисячу і одну ніч царю Шахріяру.

2. Яку художню роль відіграє казка про Шахразаду і Шахрияра в збірнику «Тисяча і одна ніч»?

Казка про Шахразаду і царя Шахрияра стала своєрідним обрамленням для всіх казок, вміщені у збірнику.

3. Як побудовано цикл про Синдбада-мореплавця?

Цикл про Синдбада — мореплавця побудований на основі розповідей Синдбада — мореплавця своєму тезці. Протягом семи днів один Синдбад розповідає іншому про свої пригоди.

4. Пофантазуйте! Що б ви зобразили на обкладинці збірника «Тисяча і одна ніч», Якби були художниками?

Я б намалював Шахрезаду, яка розповідає казки царю Шахріяру.

Запитання та завдання прочитаним творам 1. Яких пригод зазнав Синдбад під час своєї третьої подорожі? Як йому вдалося врятуватися?

Спочатку корабель Синдбада потрапив на острів мавп, де живе страшний людожер. Він хотів всіх з'їсти, але кільком купцям і Синдбаду вдалося врятуватися і вони припливли на острів, де жив страшний дракон. Він проковтнув всіх, крім Синдбада. Йому вдалося врятуватися. Він придумав як захиститися від дракона завдяки деревині. А потім його врятували моряки з корабля, який пропливав неподалік.

2. Яких фантастичних істот герой зустрів під час подорожі? Що в них було надприродного? Наведіть відповідні рядки з казки.

У своїй подорожі Синдбад спочатку зустрів мавп, схожих на людей: «волохаті, дуже бридкі на вигляд. У них жовті очі та чорні обличчя. Ніхто не знає і не розуміє їхньої мови». Потім був людожер: і велетень, схожий на чудовисько. Його очі були як дві жарини, зуби - як кабанячі ікла, рот - як колодязь, губи - як у верблюда, нігті - як кігті у лева, а вуха звисали до плечей, а також був величезний дракон.

3. Завдяки яким рисам характеру Синдбад щораз знаходив вихід зі скрутного становиОбґрунтуйтеуйте відповідь прикладами з тексту.

Синдбад завжди знаходив вихід завдяки своїй сміливості, розуму і кмітливості: «Я взяв шматок дерева і прив'язав себе до ніг, другий шматок прив'язав до лівого боку, потім ще один до правого потім я ліг на землю ...»

4. Як ви думаєте, чим Синдбада приваблювали подорожі?

Синдбада приваблювали подорожі, тому що в кожній з них відбувалися різні пригоди. Він зустрічався з різними істотами й шукав виходи із ситуацій.