Станьте дослідниками природи


Завдання 1. Проведіть спостереження за тілами чи явищами живої природи, наприклад за домашньою твариною. Зверніть увагу на її спосіб життя (денний, нічний), харчові вподобання, тривалість сну, як поводить себе, коли зголодніла або хоче привернути увагу, як реагує на присутність інших тварин або людей тощо.

Харчові вподобання кішки різне, але найбільше це м'ясо, тривалість сну приблизна як і у людини, але він частинами, поводить себе зазвичай спокійно, сидить на підвіконнику і гріється на сонці, коли зголодніла, то біжить на кухню і муркочить. Спосіб життя вночі активніший ніж у день.

Завдання 2. Проведіть спостереження і нескладний експеримент з тілами неживої природи.

Візьміть півсклянки води кімнатної температури і порціями (по одній чайній ложці) розчиняйте в ній цукор. Щоразу розмішуйте додану порцію для швидшого розчинення. Спостерігайте за тим, яка порція перестала повністю розчинятися,

Після цього змініть умови — нагрійте вміст посудини. Зробити це можна, поставивши її в іншу — більшого об’єму, наповнену гарячою водою. А можна перелити вміст склянки в каструлю і нагріти на плиті.

Спостерігайте за розчиненням цукру в змінених умовах. Зробіть висновок про те, як зміна температури вплинула на розчинення цукру у воді. Поміркуйте, де можуть знадобитися одержані результати експерименту.

Після п’ятої ложки цукор, він практично не розчиняється. Але коли розігріти то він краще розчиняється. Отже цекор краще розчиняється коли вода гаряча.