§35. Які бувають планети







Назви планети у порядку їхнього розміщення від Сонця

  1. Меркурій
  2. Венера
  3. Земля
  4. Марс
  5. Юпітер
  6. Сатурн
  7. Уран
  8. Нептун

Завдяки якому світлу ми бачимо планети на зоряному небі?

Планети на зоряному небі ми бачимо завдяки світлу Сонця. Сонячне світло відбивається від поверхонь планет і досягає наших очей, тому ми спостерігаємо їх як світлі точки на небі.

Що тобі відомо про польоти землян на Місяць?

Польоти землян на Місяць були першими пілотованими космічними місіями. Перша така місія відбулась у 1969 році, коли астронавти Ніл Армстронг і Едвін Олдрін стали першими людьми, які ступили на поверхню Місяця. З того часу було здійснено ще кілька місій на Місяць, де вивчалися його геологічні особливості та проводилися наукові дослідження.

Перевіряємо себе

1. Чому планети розподілено на дві групи?

Планети розподілено на дві групи залежно від їхнього розташування відносно Сонця. Планети земної групи, такі як Меркурій, Венера, Земля і Марс, розташовані ближче до Сонця, тоді як планети-гіганти, такі як Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, розташовані далі від Сонця.

2. Якого найменшого розміру деталі на поверхні Венери можна роздивитися з Землі в найпотужніший нині оптичний телескоп?

На поверхні Венери, через щільну атмосферу та парниковий ефект, неможливо роздивитися нічого конкретного. Атмосфера Венери складається переважно з вуглекислого газу, який утворює потужний парниковий ефект. Цей ефект призводить до збереження тепла та утруднює огляд поверхні планети. Таким чином, спостереження та вивчення Венери здійснюються переважно за допомогою космічних апаратів та радарів, які проникають через атмосферу та дозволяють отримувати інформацію про склад поверхні та геологічні процеси, що відбуваються на планеті.

3. На яких планетах Сонячної системи, окрім Землі, можна зіграти в футбол чи волейбол? Відповідь поясніть

На планетах Сонячної системи, окрім Землі, можна зіграти в футбол чи волейбол. Однак, умови для гри будуть значно відрізнятися від тих, що ми звикли бачити на Землі.

Наприклад, на Марсі гравці зможуть насолоджуватися меншою гравітацією, оскільки гравітаційне притягання на Марсі становить лише приблизно 38% від того, що ми маємо на Землі. Це означає, що м'яч буде легше підіймати і стрибки будуть вищими.

4. Продовж речення: Мені було цікаво...; У мене вийшло...; Сьогодні я дізнався/-лася ...

Продовж речення: Мені було цікаво дізнатися про формування Сонячної системи та як утворилися планети. У мене вийшло зрозуміти, що планети розподілені на дві групи - земні та гіганти.

Виконай інформаційний пошук і склади таблицю з назвами планет, які науковці вивчали за допомогою космічних апаратів. На поверхнях яких планет побували космічні апарати?