§ 9. Електричний струм у напівпровідниках







Вправа 9.

1. Які з наведених тверджень є істинними?

  • А Напівпровідник з акцепторною домішкою є напівпровідником р-типу. Істина, тому, що має дірок набагато більше чим вільних електронів
  • Б Провідність напівпровідників збільшується зі збільшенням освітленості. Істина, тому, що якщо напівпровідник опромінити світлом, кількість вільних електронів та дірок збільшиться, тому його провідність збільшиться
  • В Опір р-n-переходу залежить від напрямку струму. Істина. Провідники пропускають струм переважно в одному напрямку, тому від напрямку струму залежить його опір.

2. На рис. 1 наведено схему прямого ввімкнення напівпровідника з p-n переходом у коло постійного струму. Якою є полярність підключення джерела струму до клем А і B?

При прямому ввімкненні до р-діляки підключається позитивний полюс джерела, n-ділянки - негативний. Тому:

  • B "+"
  • А "-"

3. Електричне коло складається з п'яти однакових резисторів опором 2 Ом, двох ідеальних діодів та ідеального джерела струму (опори діодів і джерела струму дорівнюють нулю).

Визначте:

  1. загальний опір кола;
  2. відношення сили струму в колі до сили струму після зміни полярності підключення джерела струму.

4. Електрична схема, зображена на рис., має назву діодний міст. Дізнайтесь, як «працює» ця схема і для чого вона призначена.

Ця схема призначена для перетворення змінного струму в пульсуючий.

На вхід схеми подається змінна напруга (синусоїдальна). У кожний напівперіод струм проходить тільки через два діоди, два інших діоди замкнені. В результаті на виході напруга з частотою пульсації вдвічі більшою чим частота вхідної напруги.