§ 25. Пасивні конструкції







3. Відредагуйте й запишіть речення

1. Дані про вибори оброблено комп’ютером. 2. Емоційно-забарвлену лексику використовуємо в художньому стилі. 3. Нами вжиті заходи щодо поліпшення умов проживання. 4. На зборах обговорено проблему навчання в другу зміну. 5. Вашу справу розглядають в суді. 6. Чому цей комп’ютер використано не за призначенням? 7. Спочатку проводимо громадські слухання, а потім ухвалюємо рішення.

4. Запишіть слова з пів- у дві колонки: 1) разом; 2) з дефісом. 

1) Пів класу, Пів озера, Пів булки, Пів ложки, Пів етажерки, Пів відра, Пів естафети;
2) пів Одеси, пів Чернігова, пів Америки, пів Києва, пів Інгулу, пів Венесуели.
(Згідно з новою редакцією правопису тепер пишемо окремо: пів години (а не «півгодини»), пів Києва (а не «пів-Києва»), пів яблука (а не «пів’яблука»).

Назви приморських міст України з четвертих букв виписаних слів: Коблеве, Очаків.

5. Виконайте тестові завдання

1. В 2. Б 3. Б 4. А 5. Б 6. В 7. В 8. А 9. В 10. Г

6. Прочитайте вислів британської письменниці та виконайте завдання.

Якщо ви використовуєте свій статус і вплив, щоб розвинути не тільки свої ділові якості, а й ділові якості тих, у кого їх немає; якщо ви вибираєте не лише сильних, а й слабких; якщо ви можете допомогти тим, хто не має нічого, то вами буде пишатися ваша сім’я, а також тисячі та мільйони людей, реальність яких ви можете змінити (Дж. Роулінг).

А. Напишіть розповідь про вашого знайомого чи знайому або про видатну людину, яка відповідає наведеній характеристиці Дж. Роулінг (п'ять сім речень).

Моя подруга дійсно використовувала своє становище і вплив, щоб допомагати не тільки знайомим, а й зовсім незнайомим людям. Дивлячись на неї, почали наповнювати думки: навіщо їй це робити, навіть якби вона чогось із цього хотіла? Відповідь проста: він приймає рішення, які дають крила тим, хто не вірить у себе. Завдяки цій, здавалося б, тендітній і мініатюрній жінці «сіре буденне життя» стає цікавою мандрівкою, подорожжю, відчуттям свята, розуміння, покращення умов життя тих, хто слабкий і нічого не має. Родина героїні пишається, що має таку доньку, а наші друзі радіють, що у наших сучасних нелегких життєвих колах є така людина.

7. Відредагуйте й запишіть речення

1. Аналіз провів доцент Коваленко. 2. У нашому мікрорайоні будинки зведено дуже швидко. 3. Ухвалу вже прийнято. 4. Озерце вкрилось лататтям. 5. У моїй школі викладають французьку мову. 6. Нові методики опанували студенти-старшокурсники. 7. Це питання розглянуто на педраді школи. 8. Дикий ліс здавна населений сотнями видів тварин. 9. Від присудка ставимо запитання до обставини й додатка.