§ 24. Наодинці вдома. Відповіді







1. Як слід поводитися, якщо хтось чужий відкриває замок дверей квартири?

Залишена в дверях записка може допомогти злодіям. Коштовності й гроші, покладені на видному місці, спокушають узяти їх. Хизування дорогими речами перед незнайомцями привертає увагу злодіїв. Незачинені двері чи ненадійні замки не захищають квартири. Залишені без нагляду речі зникають.

Повідомити батьків, або поліцію.

2. Як ти вчиниш, якщо чекаєш на ліфт і підійшов незнайомець? Чи поїдеш з ним разом? Чому?

Я пропущу його і сяду у наступний.

3. Чи потрібно мешканцю багатоповерхового будинку знати сусідів? Поясни свою відповідь.

Так, щоб знати хто тебе оточує.

4. Що ти зробиш, якщо незнайомці пропонують тобі взяти участь у телепередачі?

Відмовлюся.

5. Як відповіси на дзвінок із запрошенням за невелику суму стати учасником телешоу? Кого повідомиш про це? Чому?

Телевізори та мобільні телефони мають більшість людей. Кожного дня телебачення пропонує багато цікавих пізнавальних передач. Та є такі передачі, за допомогою яких здійснюється шахрайство — відбирання грошей. Не відстають від телевізійних шахраїв і телефонні.

  • НЕ спокушайся на заклик «Проголосуйте за улюбленого виконавця». Вартість самого «голосування» може бути невисокою, але до неї додаються вартість sms-повідомлення чи телефонного дзвінка, які значно дорожчі за звичайні sms-повідомлення з мобільного, дзвінки зі стаціонарного чи мобільного телефонів.
  • НЕ замовляй рингтони, музичний контент, прогнози погоди, курси валют та багато іншого за пропозиціями реклами на телеекрані, де висвітлюється короткий номер. Той, хто відсилає на нього запит, «непомітно» позбавляється грошей. У відповідь або нічого не отримує, або отримує мрЗ-файл, коротке повідомлення з текстом чи картинкою, що є доступними на безкоштовних сайтах.
  • НЕ реагуй на інформацію про перемогу в якомусь конкурсі номерів телефонів чи випадковий вибір. Не поспішай пересилати повідомлення чи телефонувати на певний «секретний номер», переказувати якусь невелику суму, щоб підтвердити свій номер телефону як номер переможця. Шахраї розраховують не тільки на невеличку суму переказу, а й на оплату за зв’язок із «секретним номером», який майже завжди є якоюсь послугою, що тарифікується дорого за з’єднання чи за хвилини зв’язку.
  • НЕ повідомляй інформацію про себе та своїх близьких. Якщо прийшло підозріле sms-повідомлення, викликає незнайомий номер чи відбувається розмова з незнайомцем, одразу повідомляй дорослих. • НЕ поспішай брати трубку домашнього телефона, переглядаючи телепередачі із закликами зателефонувати й дати відповідь на просте запитання. Адже на кінець місяця може прийти великий рахунок за користування телефоном. Поки відбудеться з’єднання, поки пройде повідомлення автовідповідача-робота, поки звільниться оператор, з яким можна поспілкуватися, на номер вашого домашнього телефона буде нараховуватися плата.