§ 14. Хімічні явища, їх ознаки


Перевірка знань

1. Які явища належать до хімічних? Наведіть приклади хімічних явищ.

Хімічні явища докорінно відрізняються від фізичних. До початку хімічного явища існують одні речовини, після нього вони перетворюються на інші. Вони змінюються, внаслідок того, як одні речовини перетворюються на інші, ці явища отримали назву - хімічні реакції.

Серед прикладів: гасіння соди оцтом у випічці, також псування м'ясних продуктів і гниття опалого листя, також застосовують для виробництво металів, каучуку (природна гума) і гуми (синтетична гума), пластмас, цементу, добрив і так далі.

2. Назвіть ознаки хімічних явищ.

Основні ознаки хімічних явищ – це виділення газу, утворення осаду, зміна кольору, поява світла і тепла, а також поява запаху.

Також щоб точно знати чи відбулося хімічне явище, треба перевірити, виявити утворення нових речовин.

3. Чому скисання молока належить до хімічних явищ, а танення льоду — до фізичних?

Тому що коли молоко скисає, то утворюється нова речовина – кефір, а коли тане лід, то змінюється його агрегатний стан речовини.

4. Запишіть у зошит хімічні явища, які доводилося здійснювати вам і членам вашої родини в побуті. Вкажіть ознаки цих явищ.

Серед хімічних явищ, у моїй родині стикалися з такими ознаками, як поява іржі на замку (через вологість повітря), теж зустрічали для додавання оцту до соди при випічці, скисання молока, псування м'ясних, хлібних і рибних, молочних продуктів.