Завдання
Виміряй свої зріст і масу. Звернися до медичного кабінету в школі чи зроби це вдома з допомогою дорослих. Порівняй отримані тобою дані з тими, що наведено в таблиці 4.
Моя маса і ріст у нормі.
Завдання
1. Розглянь малюнки. Назви ознаки правильної постави. Вибери малюнки, де є ознаки неправильної постави.
Усі неправильні крім першої.
2. Коли ти перевіряв/перевіряла свою поставу? Розкажи, як ти це робив/ робила.
Я встав спиною до стіни.
3. Що ти можеш сказати про свою поставу?
Вона рівна, тому що я стараюся ходити і сидіти рівно.
Завдання
1. Розглянь малюнок. Кого з дітей треба наслідувати? Чому?
Наслідувати треба лише того, що на третьому малюнку, тому що його постава рівна, він не буде мати проблем з кривою спиною.
Завдання
1. Розкажи, як слід правильно сидіти.
Коліна під столом повинні бути зігнуті під прямим кутом; лінія спини й стегон також повинні утворювати прямий кут; ліктьові суглоби повинні повністю лежати на столі; стопи ніг повинні повністю стояти на підлозі (або спеціальній підставці); на спинці стільця повинен бути спеціальний виступ (опора для попереку); спина повинна бути рівною, що не напруженою; висота столу повинна відповідати зростанню дитини. Таким чином, школяреві не доведеться сутулитися або занадто високо піднімати лікті ;не варто схиляти вперед голову або згинати при сидінні спину. Шия повинна бути прямою, а спина торкатися до спинки стільця.
Правильна постава багато в чому залежить від правильно організованого робочого місця школяра і від якості письмового столу і стільця. Протягом життя, в міру росту дитини, меблі повинна «зростатиме» разом з ним. Для цього можна або регулярно купувати нові столи та стільці, або ж спочатку вибрати моделі з можливістю регулювання висоти, кута нахилу та інших характеристик.
Важливо також пам'ятати, що занадто яскрава або світлі меблі відбиває багато світлових променів, а надто темна поверхня письмового столу поглинає світло. І те, і інше призводить до швидкої стомлюваності очей дитини. Найкраще вибирати нейтральні кольори стільниці (пастельні або відтінки натурального дерева).
Залежно від росту дитини рекомендуються стіл і стілець наступної висоти: при зростанні 110-119 см стіл повинен бути 52 см, а стілець – 32 см; при зростанні 120-129 см – стіл 57, стілець – 35 см; при зростанні 130-139 см – стіл 62, стілець – 38 см
2. Склади на окремому аркуші схему-сходинки «Що потрібно для правильної постави». Запобігати викривленню хребта можна. Тобі допоможуть такі правила.
- Виконуй фізичні вправи, загартовуйся.
- Спи на твердому ліжку з невисокою подушкою.
- Правильно сиди за партою чи столом.
- Не сутулься при ходьбі.
- Носи підручники в ранці.
- Регулярно й повноцінно харчуйся: вживай молочні та м’ясні продукти, свіжі овочі та фрукти.
- Консультуйся в лікаря.