Що таке гіпертекст. Теги і атрибути


Гіпертекст - термін, введений Тедом Нельсоном в 1965 році для позначення «тексту, що виконує дії за запитом». Зазвичай гіпертекст представляється набором текстів, що містять вузли переходу між ними, які дозволяють обирати послідовність читання. Загальновідомим і яскраво вираженим прикладом гіпертексту служать веб-сторінки - документи HTML (мова розмітки гіпертексту), розміщені в Мережі. У більш широкому розумінні терміну, гіпертекстом є будь словник чи енциклопедія, де зустрічаються відсилання до інших частин цього тексту, що мають відношення до даного терміну. У комп'ютерній термінології, гіпертекст - текст, сформований за допомогою мови розмітки, потенційно містить в собі гіперпосилання.

Теги HTML документа призначені для управління конструкціями розмітки, такі як: заголовки, абзаци, списки, таблиці, картинки і д.р.

Види тегів:

Парні теги
<назва тега> <назва тега />
Приклад:
<p>Який чудовий день</p>

Одиночні теги
<назва тега/>

Приклад:

<br /> - Тег переносу рядка

Атрибути тегів визначають якісь додаткові, уточнюючі параметри того чи іншого тега. Ви можете вказати всередині тега стільки атрибутів, скільки вам необхідно, тільки атрибути повинні бути відокремлені один від одного пробілами.

<назва_тега атрибут1 = "значення атрибута1" атрибут2 = "значення_атрибута2" <назва тега/>