Повість минулих літ







1. Святу Софію в Києві збудував князь

Г - Ярослав,

1. Коли печеніги взяли в облогу Київ, князь Ярослав перебував у

Б - Новгороді.

3. Установіть відповідність

  1. Кий - Д - став одним із засновників Києва
  2. Святослав - Б - уклав з греками мир
  3. Володимир - В - охрестив Київську Русь 4 Ярослав
  4. Г - дбав про книжне мистецтво

4. Чому «Повість минулих літ» вважається історичним документом, і художнім твором?

Адже в неї записані факти й події минулих часів (як в підручнику з історії), і водночас в неї багато є від автора, що написано емоційно й образно із застосуванням художніх засобів

5. Які докази використав автор літопису «Повість минулих літ», щоб заперечити думку, ніби Кий був перевізником на Дніпрі?

Автор доказує так: «якби Кий був перевізником, то не ходив би він до Царгорода. А Кий князював у своєму роду і ходив до царя грецького, і той цар, переказують, зустрічав його з великою шанобою та почестями».

6. Яким богам вірили Святослав і його дружина?

Святослав і його дружина вірили Перуну та Волосу. Аби не потрапити в полон до греків, Святослав вирішив укласти мир з греками.

7. Яка віра найбільше припала до душі князеві Володимиру?

Найбільш припала до душі князеві Володимиру віра греків. Інші віри він відхилив. Йому не сподобалось, що перші не їли свинини, не пили вина, другі дуже постили, треті не мали своєї землі.

8. Які заслуги перед своїм народом мав Ярослав Мудрий?

Ярослав розбив печенігів та інших зовнішніх ворогів, зайнявся будівництвом церков, просвітництвом, виданням книг, зміцненням державного устрою, об'єднав землі, мудро правив.

9. Яка головна думка «Повісті минулих літ»?

Головна думка «Повісті минулих літ» - захоплення героїчним минулим. Також цей літопис позначений глибоким сумом із приводу княжих сварок і лиха, заподіяного ордою.

10. Яка літописна оповідь вам сподобалася найбільше?

Мені сподобалась літописна оповідь «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам». Тому що в ній князь Ярослав не тільки захистив рідну землю від ворогів, а сприяв розбудові та будівництву храмів у Києві, друкуванню книг.

11. Опишіть Нестора Літописця за скульптурою М. Антокольського.

Нестор Літописець — чернець, освічена людина бо щось пише.

12. Усно проаналізуйте риси характеру одного з київських князів.

Ярослав «любив книги, читав їх часто і вдень і вночі», будував чудові храми. Володимир був мудрий і розумом тямущий, він хоче вибрати віру для свого народу.