Повідомлення по ризики, що виникають під час користування відкритим підключенням по Wi-Fi


Суспільні точки доступу, як правило, не мають шифрування, оскільки в багатьох випадках не потрібно вводити пароль для підключення. Через це, учасники мережі можуть бачити, які ресурси ви відвідуєте і навіть, яку інформацію на них вводите. Щоб відстежувати чужий трафік, існує безліч різних засобів.

Попри загальну уразливість такого підключення, є сайти, які мають свій захист (більшість онлайн-банкінгів зашифровані). Можна захиститись і від наявності заражених пристроїв в мережі, для цього при першому підключенні необхідно вибрати в автоматично спливаючому меню пункт «Громадська мережа», а не «Домашня» чи «Мережа підприємства» (цей вибір допоможе заборонити вашому пристрою обмінюватися файлами або іншою важливою інформацією з іншими ПК). Значна загроза криється в таких точках доступу, які навмисно використовують для залучення користувачів, яким необхідний доступ до Інтернету (наприклад, щоб перевірити банківський рахунок чи інші не менш важливі речі).

Існують спеціальні програмні продукти, які перенаправляють користувача на інші домени, через це можна не помітити, що особиста інформація передається ворожому ресурсу, схожому на відомий вам. Також є спеціальні пристрої, які дозволяють практично в автоматичному режимі отримувати конференційну інформацію, перенаправляти тощо.

Варто уникати перевірки особистих даних у мережах громадського користування, а якщо це все ж необхідно, то можна подумати про VPN-з’єднання.