Основні теги оформлення тексту


Заголовки

Так само як і в газетах і журналах, в HTML-документі будь-яка стаття, новина і т.і. повинна починатися з заголовка. Передбачено 6 рівнів заголовків, 1-й з яких буде відображений найбільшим шрифтом, а далі, чим вище рівень, тим розмір шрифту буде зменшуватися.

Для відображення заголовків існує тег <h1></h1> вказується цифра від 1 до 6, яка відповідає рівню заголовка. Як видно з прикладу, тег заголовка, є парним тегом, тобто обов'язково повинен бути закритий.

Першого рівня

Другого рівня

Третього рівня

Четвертого рівня

П'ятого рівня
Шостого рівня

Параграфи

Далі, після заголовка звичайно треба якийсь текст, який необхідно укладати в параграфи, чи інакше сказати, абзаци. При складанні документа намагайтеся виділяти блоки тексту в окремі параграфи, як це зроблено в книгах, в іншому випадку, може вийти суцільний текст, який дуже важко буде читати відвідувачеві вашого сайту.

У HTML для параграфів використовується тег <p> який також є парним, і всередині нього поміщається той текст, який потрібно відобразити.

<p>Тут ми напишемо перший параграф.</p>
<p>А тут ми напишемо другий.</p>
<p> І для третього місце теж найдеться. </p>

Теги виділення тексту

Іноді при написанні, наприклад, статті необхідно виділити слово, словосполучення, пропозицію або цілу ділянку тексту, щоб привернути увагу читача (або пошукового робота). А для того, щоб це зробити, можна виділити фрагмент жирним, курсивом, або підкреслити. До речі, з підкресленням тексту будьте обережні, тому прийнято за стандартами, що підкреслені гіперпосилання, і багато користувачів вже настільки до цього звикли, що коли бачать підкреслений текст, то їм хочеться «клікнути» по цій ділянці тексту, чекаючи перейти на іншу сторінку.

Для того, щоб виділяти текст існують спеціальні теги:

<strong>...</strong>  
<b>...</b> текст буде жирним

<em>...</em>
<i>...</i> в цьому випадку курсивне зображення

<u></u> підкреслений

З приводу, які з варіантів потрібно використовувати, однозначної відповіді немає, просто не рекомендується використовувати теги  <b> <i> ;. Можливо, що в майбутньому ці теги виключать з специфікації HTML.

Ще приклади основних HTML тегів:

H<sub>2</sub>O H2O
m<sup>2</sup> m2

<pre>     
 Я вивчаю
    HTML
</pre> 
     
 Я вивчаю
    HTML

Теги <sub> і <sup> потрібні для того, щоб зробити нижні і верхні індекси відповідно. Тег <pre>  необхідний тоді, коли необхідно вивести в браузер текст у тому вигляді, в якому він був набраний в текстовому редакторі, тобто з усіма пробілами і відступами.

Вкладені теги

Дуже часто при верстці веб-сторінок необхідно вкладати одні теги в інші. І ця вкладеність може досягати кілька рівнів. Тому слід запам'ятати одне просте правило вкладених тегів: закривати теги необхідно саме в тій послідовності в якій ви їх відкривали.

<p>Використовувати вкладеність тегів 
   <b>легко 
       <i>і просто</i> 
   </b> 
</p> 

Зверніть увагу, так як тег <i> був відкритий останнім, то закриваємо його першим, а далі вже всі інші теги по черзі. Ще один момент, стежте за тим, щоб теги знаходилися на одному рівні.