Домашнє завдання по оповіданню "Лось". Відповіді зі сторінки 208


1. Склади план оповідання "Лось"

 1. Тривога.
 2. Житель заповідника.
 3. На пустельній поляні.
 4. Спрага.
 5. У крижаному полоні.
 6. Боротьба за спасіння.
 7. Знесилення.
 8. Два брати.
 9. Допомога хлопців.
 10. Щасливий порятунок.
 11.  До заповідника.
 12. Постріл Шпичака.
 13. Загибель тварини.
 14. Смуток дітей.

2. Перекажи оповідання двічі: спочатку стисло, потім докладно.

Твір починається з опису лося. Лось жив у заповіднику, людей не боявся, хоча раніше жив у тайзі і був диким. Але час минав і тепер він звик до людей. Далі ми дізнаємось, що потрапивши у річку навесні, коли було ще багато криги, лось почав тонути. Як він не боровся, але ні річка, ні міцна крига його не відпускали. Двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. Зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на допомогу. Брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. Хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. Незабаром з';ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько Шпичак. Коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. Він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. Автор завершує оповідання тим, що розгублений Шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, як це нещодавно було з дітьми, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». Але лось так і не ворухнувся.

3. Які важливі питання досліджує автор в оповіданні «Лось»?

Те, що людина вважає себе царем природи, не дає їй права знищувати тварин для своєї розваги; люди мають усвідомити, що їх завдання — оберігати та захищати природу, турбуватись про неї, бути милосердним.

4. Уяви себе письменником. Напиши продовження цього оповідання від імені хлопчиків.

Хлопці, всупереч тому, що вбивця — їхній рідний дядько, все ж таки повідомили у заповідник, бо зрозуміли, що Шпичак не шкодує про вчинене, а значить, якщо його не покарати, буде продовжувати полювати на заповідних тварин. Це хлопці зрозуміли тому, що Шпичак хотів би побачити лося живим тільки тому, що боявся покарання, а не тому, що зрозумів жахливість скоєного злочину.