47. Охорона природи. Червона книжка україни







1. Чому на планеті зменшується чисельність організмів?

Через активну господарську діяльність людини

2. На прикладах доведи, що охорона природи – справа всіх людей на Землі.

Природа не має кордонів, тому забруднене повітря, вода з одної території переміщається на іншу.

Внаслідок викидів відходів спалення відчувається глобальне потепління, що в подальшому може призвести до загибелі людства.

3. Як наша держава дбає про захист природи?

  • видано укази про охорону повітря, води, ґрунту від забруднення;
  • спеціальні державні органи беруть проби води, повітря, ґрунту;
  • видана Червона книжка України;
  • запроваджені штрафні санкції за знищення довкілля;
  • вздовж транспортних шляхів висаджують тополі, каштани, липи (вони якнайкраще вбирають викидні гази автомобілів); поблизу підприємств хімічної промисловості – осики та ясени.

4. Склади розповідь про значення Червоної книжки України. Як ти вважаєш, чому книжку окрестили червоною?

Вважається, що живая істота перебуває в небезпеці, если загальна кількість особин виду менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. Зникаючими, або вимираючимивважають види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення.

Червона книжка України - природоохоронний документ державного значення. Він складається з двох частин - Тваринний і Рослинний світ. До Червоної книжки України останнього видання две тыщи девять року внесено 500 40 два види тварин і восемьсот 20 6 видів рослин і грибів. Вона містить відомості про зникаючі види рослин, тварин, грибів і поради щодо їхнього примноження.

Книжку окрестили червоною, бо вона є застереженням для людей, щоб не допустити зникнення цих живих організмів. Якщо людина знатиме і берегтиме рослини і тварини Червоної книжки, вона долучиться до загальної справи збереження рідкісних та зникаючих видів.

5. Наведи приклади рослин і тварин, занесених до Червоної книжки України.

Рослини: підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички, ковила,сонцецвіт крейдяний, орлики чорніючі, цветок Шренка, півонія кримська.

Тварини: рись звичайна, зубр, саламандра плямиста, борсук, заєць білий, лосось чорноморський, коник морський чорноморський, жаба прудка, гадюка степова, сокіл-сапсан, дрохва, видра річкова, їжак вухатий, цветок скіфський росте тільки в заповіднику «Асканія-Нова» на Херсонщині.

Підсумки

  • Охорона природи – здійснення заходів, спрямованих на збереження, відтворення, раціональне використання природних багатств.
  • Охороняти природу може кожна людина.
  • У нашій державі діють спеціальні закони, спрямовані на охорону навколишнього середовища від забруднень, на збереження природного біорізноманіття.
  • Червона книжка України є державним документом, який містить відомості про зникаючі види рослин, тварин, грибів і поради щодо їхнього примноження.

Сторінка природодослідника

Удобна бота «Складання Червоної книжки своєї місцевості»

Завдання 1. Поцікався у дорослих, яких рослини і тварин стало значно менше, а які, можливо, взагалі зникли на території твоєї місцевості чи збереглися лише в одному місці. Усе, про що дізнаєшся, занотуй у зошиті. Запиши назви рослин і тварин, про які дізнаєшся.

Завдання 2. З’ясуй, які організми із складеного тобою переліку занесено до Червоної книжки України. Для цього скористайся засобами, які надасть вчитель або самостійно знайди необхідну інформацію в інтернеті.

Завдання 3. Результати роботи запиши у вигляді таблиці.

Назва організму це тварина горобець.

Причина зникнення з місцевості це через голубів і те що будують нові антени радіозв'язку.

Cторінка ерудита

Серед заходів, спрямованих на охорону природи, поширеним є використання рослин, які очищують повітря, ґрунт, воду від різноманітних забруднень. Із цією метою вздовж транспортних шляхів висаджують тополі, каштани, липи, які якнайкраще вбирають викидні гази автомобілів. Осики та ясени висаджують поблизу підприємств хімічної промисловості. Проте, якщо викидів занадто багато, то ці дерева можуть загинути.