3. Перегляньте сайти розробників найбільш використовуваних антивірусних програм. Сторінка 88


Перегляньте сайти розробників найбільш використовуваних антивірусних програм. Складіть порівняльну таблицю конкретних характеристик і властивостей різних антивірусних програм. Які з них належать до вільного програмного забезпечення? Які подібні послуги пропонують розробники антивірусних програм? Намалюйте схему таких послуг.

Вид

Коротка характеристика

Програми-детектори

Призначені для знаходження файлів, заражених одним із відомих вірусів. Деякі програми-детектори можуть також лікувати файли від вірусів або знищувати заражені файли. Існують спеціалізовані (тобто призначені для боротьби з одним вірусом) детектори.

Програми-лікарі

Призначені для лікування заражених дисків і програм. Лікування програми полягає у вилученні із зараженої програми тіла вірусу.

Програми-ревізори

Призначені для виявлення зараження вірусом файлів, а також знаходження ушкоджених файлів. Ці програми запам’ятовують дані про стан програми та системних областей дисків у нормальному стані (до зараження) і порівнюють ці дані у процесі роботи комп’ютера. В разі невідповідності даних виводиться повідомлення про можливість зараження.

Лікарі-ревізори

Призначені для виявлення змін у файлах і системних областях дисків, уразі змін повертають їх у початковий етан.

Програми-фільтри

Призначені для перехоплення звернень до операційної системи, що використовуються вірусами для розмноження, і повідомляють про це користувача. Останній має можливість дозволити або заборонити виконання відповідної операції. Такі програми є резидентними, тобто вони знаходяться в оперативній пам’яті комп’ютера.

Програми-вакцини

Використовуються для обробки файлів з метою попередження зараження відомими вірусами (в останній час цей метод використовується все частіше).