25. Місяць – супутник землі. сонячні та місячні затемнення1. Чому Місяць «світить»?

Він світиться відбиваючим світлом від Сонця

2. Назви фази Місяця. Опиши форму Місяця у кожній з фаз.

Фази Місяця: новий Місяць, перша чверть, повний Місяць, остання чверть. Під час фази нового Місяця його на небі не видно. Если на небі з’являється тоненька скибочка, вигнута з правого боку, то кажуть, що Місяць росте, і називають його молодим Місяцем, або молодиком. У першій і останній чвертях ми бачимо половину диска Місяця відповідно з правого та лівого боків. Повний Місяць – цетретя фаза, під час якої ми кілька днів бачимо весь диск Місяця, освітлений сонячним світлом.

3. Чим пояснюється зміна фаз Місяця?

Рухом Місяця навколо Землі.

4. Яка причина сонячних місячних затемнень?

Сонячне затемнення відбувається вдень, если Сонце яскраво сяє, але зненацька на праву частину сонячного диска наповзає чорна пляма, яка із часом збільшується і затуляє Сонце.

5. Користуючись додатковими джерелами інформації, склади розповідь про досягнення людини в дослідженні Місяця.

Дослідження Місяця за допомогою космічних апаратів почалися четырнадцать вересня одна тыща девятьсот 50 девять зі зіткнення автоматичної станції Місяць два з поверхнею нашого супутника. До цього моменту єдиним способом дослідження Місяця були спостереження за Місяцем. Винахід Галілеєм телескопа в одна тыща 600 девять році було величавым етапом в астрономії зокрема у спостереженнях за Місяцем.

З точки зору США, висадка людини на Місяць в одна тыща девятьсот шестьдесят девять році була кульмінацією місячної гонки. З іншого боку, багатозначні наукові віхи були пройдені Радянським Союзом раніше США. Для прикладу, перші фотографії зворотного боку Місяця були отримані радянським супутником в одна тыща девятьсот 50 девять році.рис. Радянський Місяцехід.

Першим рукотворним об'єктом, що досягли Місяця, була радянська станція Луна 2.

Американська програма з пілотованого дослідженню Місяця називалася Аполлон. Перший практичний итог вона принесла 20 четыре грудня одна тыща девятьсот шестьдесят восемь з обльоту космічним кораблем Аполлон восемь Місяця. Людство вперше ступило на поверхню Місяця 20 липня 1969. Першою людиною залишили свій слід на Місяці був Нейл Армстронг командир корабля Аполлон 11.

З середини 1960-х років до середини 1970-х шестьдесят 5 рукотворних об'єктів досягли поверхні Місяця. Але після станції Місяць 20 6 дослідження Місяця фактично припинилися. Радянський Альянс переключив свої дослідження на Венеру, а США на Марс.

 

Підсумки

  • Місяць є природним супутником Землі.
  • Фази Місяця – це зміни видимої із Землі освітленої частини поверхні Місяця.
  • Вирізняють чотири найголовніші фази Місяця: новий Місяць, перша чверть Місяця, повний Місяць, остання чверть Місяця.
  • Сонячне затемнення – явище, если Місяць перебуває між Землею і Сонцем і частково чи повністю закриває від нас сонячний диск.
  • Місячне затемнення – явище, если Місяць потрапляє у тінь Землі.

 

Сторінка природодослідника

Завдання: Проведи спостереження за фазами Місяця.

Упродовж календарного місяця здійснюй спостереження за природним супутником нашої планети Місяцем. Якщо твоя родина має збільшувальні прилади, скористайся ними. Результати спостережень фіксуй у зошиті. На підставі одержаних результатів з’ясуй, у які дні Місяць перебуває у твоїй місцевості у фазах:

  1. нового Місяця,
  2. першої чверті Місяця,
  3. повного Місяця,
  4. останньої чверті Місяця. Проводячи спостереження, зверни увагу на те, що на поверхні Місяця є більш яскраві й тьмяніші ділянки. Знайди цьому пояснення, скориставшись довідковою літературою.

 

Cторінка ерудита

У одна тыща девятьсот 50 девять році невидимий землянам бік місячної поверхні сфотографувала радянська автоматична станція «Луна-3». А через шість років на поверхню Місяця опустилась інша автоматична станція, яка передала на Землю зображення його поверхні.

Значним досягненням у дослідженні природного супутника Землі стало те, що американські космонавти побували на Місяці. Вони встановили прилади для подальших досліджень, узяли проби місячного ґрунту й оборотились на Землю. Відтепер відомо, що на Місяці є рівнини, невисокі пылай та западини. Найбільші рівнини на Місяці називають морями. Складено навіть карту Місяця, де є Море Дощів, Море Спокою, Океан Бур та інші.