2.1. Комп'ютерна мережа. Локальні та глобальні комп’ютерніДайте відповіді на запитання (сторінка 81)

1. Що таке комп’ютерна мережа? Яке призначення комп’ютерних мереж?
Комп’ютерна мережа - це сукупність комп’ютерів та інших пристроїв - принтерів, сканерів, вебкамер, комунікаційних пристроїв, що з'єднані між собою для обміну даними та спільного використання пристроїв, програм та даних. Завдяки використанню комп’ютерних мереж користувачі можуть отримати доступ до потрібних даних на інших комп’ютерах.

2. Яку мережу називають глобальною? Яку мережу називають локальною?

  • Глобальна мережа - це комп’ютерна мережа, що з’єднує комп’ютерні мережі й окремі комп’ютери та інші пристрої, що можуть бути розміщені в різних частинах світу. Найвідоміша глобальна мережа — це Інтернет.
  • Локальна мережа — це комп’ютерна мережа, що з’єднує комп’ютери та інші пристрої, що розташовані на порівняно невеликій відстані один від одного, як правило, в межах однієї або кількох сусідніх будівель

3. Які пристрої потрібні для побудови локальної мережі?
Для побудови локальної мережі потрібно кожний комп’ютер з’єднати зі спеціальним пристроєм, призначеним для пересилання даних між комп’ютерами. Такі пристрої називають комунікаційними.

4. Як переглянути список імен комп’ютерів, увімкнених і підключених до локальної мережі? Як переглянути вміст папки на відділеному комп’ютері?
Для роботи користувачів з файлами та папками деякої папки, розміщеної на носії даних віддаленого комп’ютера в локальній мережі, до неї повинен бути відкритий спільний доступ. Доступ може бути повним або частковим. Щоб переглянути список папок будь - якого комп’ютера локальної мережі, потрібно виконати такий алгоритм: відкрити вікно Провідник — вибрати значок об'єкта Мережа, двічі клацнути на ярлику потрібного комп’ютера. Операції над файлами та папками виконуються за звичайним алгоритмом: викликаємо контекстне меню папки або файлу: копіювати, вирізати, видалити.

Виконайте завдання (сторінка 82)

1. Розгляньте та проаналізуйте зображення домашньої локальної мережі (мал. 2.11). Які пристрої приєднані до цієї мережі? Які переваги родина отримує від використання мережі? Відповіді на запитання запишіть у зошит.
До домашньої локальної мережі приєднані: телевізор, джойстики, комп’ютер та ноутбук. Переваги полягають у тому, що члени цієї сім’ї мають робоче місце та мають спільний доступ до файлів.

2. Складіть і запишіть у зошит алгоритм відкриття списку папок віддаленого комп’ютера з іменем Учень 1.
Навушники не можна приєднати до локальної мережі.

3. Знайдіть зайве. Які з пристроїв не можуть бути приєднані до локальної мережі: комп’ютер, миша, принтер, смартфон, телевізор, навушники?
Наприклад, 14 комп’ютерів, принтер, колонки, проєктор та вебкамера.