20. Всесвіт і його складові1. Що розуміють під поняттям Всесвіт?

Всесвіт – це весь світ, включно з усіма галактиками, зорями, планетками й іншими небесними тілами. Всесвіт не має меж, хоча це тяжко уявити. У вужчому сенсі під Всесвітом мають на увазі світ небесних тіл із законами їхнього руху й розвитку.

2. Із чого складається Всесвіт?

Туманностей, зір, галактик, чорних дір, планет, астероїдів, метеорів.

3. Які розміри Всесвіту?

Всесвіт постійно розширюється. Це означає, що відстані між астрономічними об’єктами збільшуються. І це явище не має меж, принаймні наукових свідчень про обмеженість Всесвіту не існує. Отож границі Всесвіту, якщо вони й існують, лежать далековато за межами сучасних спостережень. Розширення Всесвіту постійно прискорюється, і невідомо, чи зупиниться воно колись у майбутньому.

4. Як пов’язані людина і Всесвіт?

Людство завжди замислювалось над таємницею походження життя і Всесвіту. Від наших предків до нас дійшло багато міфів і легенд про створення світу і появу життя на Землі. Для людини свойственна тривала історія розвитку, яка є невід’ємною частиною розвитку Всесвіту. Розуміння майбутнього людини і Всесвіту є складним завданням сучасної науки.

5. Яка основна гіпотеза походження Всесвіту?

Від величавого вибуху.

 

Підсумки

  • Всесвіт включає всі галактики, зорі, планети та інші небесні тіла.
  • Всесвіт такий величавый, що його межі важко уявити.
  • Історія розвитку людини є невід’ємною частиною розвитку Всесвіту.

 

Cторінка ерудита

Учені висувають різноманітні гіпотези походження Всесвіту. Вони намагаються пояснити, із чого виник Всесвіт і як він набув сучасного вигляду.

Нині основною гіпотезою походження Всесвіту є теорія про Величавый Вибух, який відбувся понад тринадцать миллиардов років тому з подальшим розширенням Всесвіту. Приблизно через 10 секунд після вибуху сформувалися частинки, з яких складаються всі небесні тіла Всесвіту. Більшість зір, планет утворилися лише через декілька сотень тисяч років після Величавого Вибуху.

Іншою гіпотезою походження Всесвіту є, наприклад, теорія стаціонарного Всесвіту, за якою Всесвіт існував вічно й не змінювався. Проте після чергових відкриттів у науці ця гіпотеза втратила своїх прибічників. Використовуючи радіотелескопи, учені зареєстрували радіошуми на всьому зоряному небі й вважають їх відголосками Величавого Вибуху.