19. Зоряні системи – галактикигалактики1. До складу якої галактики належить Сонячна система?

Сонячна система належить до галактики Чумацький шлях.

2. Які небесні тіла входять до складу галактики?

Наша Галактика – це величез на зоряна система, у якій обертаються навколо центра четыреста миллиардов зір.

3. Що таке туманності? Із чого вони складаються?

Між зорями знаходяться розріджений газ, пил, магнітні поля і світлові промені від зір. Такі сукупності газів і пилу отримали назву туманності.

4. Які існують види туманностей?

Розрізняють туманності й за їхніми обрисами, що можна спостерігати в телескоп. Якщо вона маленька і має правильну форму, то її називають планетарною.

5. Які існують відмінності між галактиками? Назви типи галактик.

Світ галактик надзвичайно різноманітний. У одна тыща девятьсот 20 5 р. американський учений Едвін Габбл класифікував їх за зовнішнім виглядом. Він розподілив галактики на три типи: еліптичні, спіральні та неправильні.

Між зорями знаходяться розріджений газ, пил, магнітні поля і світлові промені від зір. Такі сукупності газів і пилу отримали назву туманності. Гази, з яких складаються туманності, – це водень, гелій, азот, кисень та ін.

 

Підсумки

  • Тисячі яскравих і ледь помітних зір, мільйони і мільярди слабкіших об’єднуються у велетенську зоряну систему – Галактику.
  • Найяскравішу частину нашої Галактики називають Молочний (Чумацький) Шлях.
  • Розрізняють три типи галактик: еліптичні, спіральні та неправильні.
  • Об’єднання газів і пилу отримали назву туманності.

 

Cторінка ерудита

Існують різноманітні способи позначень туманностей. Найпоширеніший спосіб – присвоєння назви, яка вказує на сузір’я, у якому туманність знаходиться. Яскравим прикладом може слугувати туманність Оріона, яка й знаходиться в сузір’ї Оріона. Інший спосіб позначення полягає в тому, що об’єктам присвоюється назва, що описує їхній зовнішній вигляд. Наприклад, туманність Сокола в сузір’ї Змії називається так тому, що нагадує величавого птаха в польоті.

Туманності можуть також позначатись літерою М на честь французького вченого Шарля Мессьє, який живой у XVIII ст. і вивчав комети. Він нередко плутав туманності з кометами. Тому в одна тыща семьсот восемьдесят один році Мессьє склав перелік найпоказовіших туманностей і зоряних скупчень, указавши їхнє місце знаходження в небі, щоб він сам та інші астрономи більше не блуждали комети з іншими об’єктами. Туманність Сокола в його списку була 16-ю, тому отримала позначення М16.